Europa i świat sprawdzian 2

Pobierz

Proszę o odpowiedź, jakie są zadania albo lepiej pdf dwóch grup.HISTORIA KLASA 8. jak się uczyć.. Polityka zagraniczna ostatnich Jagiellonów 2.. Europa i Ameryka w XVII i XVIII wieku - powtórzenie wiadomości kl. 6 Odkryj karty.. Rzymska Europa 2.. Podboje rzymskie 1.. POWTÓRZENIE.. Na gruzach Imperium Rzymskiego 2. pospolite ruszenie - ogół szlachty powołanej do walki.Sprawdzian "II wojna światowa" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 1.. Materialy edukacyjne dostepne sa w formacie.. b) Ferdynand Magellan opłynął dookoła świata.. Europa i świat w XVI wieku - słowniczek pojęć 2.. Obejmuje nastepujace zagadnienia: rozwoj kultur wschodnich, historii politycznej w epoce nowozytnej i wspolczesnej.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie Ludów - Wczoraj i dziś w kategorii Szkoła podstawowaEuropa po kongresie wiedeńskim.. Test sprawdzający DRAFT.. c) Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę.. Stwierdź, czy zdanie jest prawdziwe bądź fałszywe.. Mój nauczyciel bierze z internetu z nowej ery.. Europa i Nowy Świat DRAFT.. Wyprawy krzyżowe 2. jurek_dutkiewicz_18954.. PDF i po pobraniu sa gotowe do wydrukowania.Sprawdzian z historii klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie Ludów - Wczoraj i dziśKlasa 7 Historia..

Europa i świat w epoce odrodzenia.

6. unia personalna - połączenie państw pod berłem jednego monarchy z zachowaniem odrębności instytucji państwowych.. Wyjaśnij, do jakich wydarzeń, osób i zjawisk odnoszą się poniższe umowne pojęcia: polski Piemont, risorgimento, wyspa‑klucz, depesza emska,Test "Europa i swiat" - test koncowy, grupa A, klucz odpowiedzi.. Europa i świat w XVI wieku - chronologia wydarzeń 1.. 0% average accuracy.b) 1454 r. początek wojny trzynastoletniej, Jan Bażyński.. odkrycie drogi morskiej do Indii, odkrycie Przylądka Dobrej Nadziei .Q.. - grupa testu A i B "Prawo i prawa czlowieka" sprawdzian po dziale 2.. Zaznacz PRAWDA lub FAŁSZ.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Lista artykułów w kategorii Europa i świat; Tytuł; 1.. Polecenie 1.. Indeks nazw 1.. Nowy ŚwiatEdit.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówEUROPA I NOWY ŚWIAT - klasa II B. 3 minutes ago by ..

Początki świata greckiego 1.

Europa i Nowy świat , Klasa 2 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl Rewolucja przemysłowa.. europa i nowy swiat, okresl przedzial czasu w ktorym powstala kazda z map odnoszac sie do dat najwazniejszych odkryc geograficznych, poznac przeszlosc 2, wielkie odkrycia geograficzne.. d) Vasco da Gama odkrył Francje.. Każde właściwe dobranie trzech informacji do wydarzenia - 1 p. EUROPA I NOWY ŚWIAT DRAFT.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.Świat w II połowie XIX wieku Odkryj karty.. 4.Europa i świat w II połowie XIX wieku (lekcja powtórzeniowa) Polityczny podział Europy, ok. 1890 r. domena publiczna.. Krok poza Europę 3.. Obejmuje.. Europa i świat podczas II wojny światowej.. - grupa testu A i B "Prawo i prawa czlowieka" sprawdzian po dziale 2.. Demokracja szlachecka w Polsce 2.. Nowe ideologie pierwszej połowy XIX wieku.. nastepujace zagadnienia: rozwoj kultur wschodnich, historii politycznej w epoce nowozytnej i wspolczesnej.. 2.Test "Europa i swiat" - test koncowy, grupa A, klucz odpowiedzi.. Geneza powstania listopadowego.. Średniowieczna Hiszpania 3..

test > Europa i świat w epoce odrodzenia.

Świat w drugiej połowie XIX wieku Krzyżówka.Europa i świat po wiośnie ludów, sprawdzian, klasa 7.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.. 2) W 1517 roku: a) Pokój augsburski.Lud bez państwa.. 1) W 1492 roku: a) Ferdynand Magellan odkrył Amerykę.. (Rządzący i rządzeni) Islam, Europa i antyczne dziedzicwo (Europa i Świat) -> zrealizowano przy okazji krucjat.. Jerzy Pachlowski.. Zadanie 5.1/5.I.. Test sprawdzający.. pomocy pliss potrzbuje na już 2018-04-03 12:42:22; Europa i świat po Wiośnie Ludów SPRAWDZIAN 2018-01-04 15:52:35; Europa i świat po wiośnie ludów, sprawdzian, klasa 7 2018-11-30 19:25:36Test Europa i świat w epoce odrodzenia, Rozdział I podręcznika Zrozumieć przeszłość cz.2 dla Klasa II.. Sytuacja na ziemiach polskich po upadku .Świat bez tajemnic 2, PWN.. W tym pliku znajdziesz testy z działów: - Europa - kontynent, na którym mieszkasz, - Położenie i środowisko przyrodnicze Polski, - Podział administracyjny i ludność Polski, - Gospodarka Polski, - Krainy geograficzne.. Powstanie listopadowe - wojna polsko-rosyjska 1831 r. Wielka Emigracja.. Gospodarka Rzeczypospolitej w 16 Wieku Test.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. Ważne pojęcia: Mezoameryka - tereny od środkowego Meksyku do północnej Panamy.Europa i Nowy Świat..

Europa i świat podczas II wojny światowej.

Wojna polsko-rosyjska 1831 r. Wielka Emigracja 2.. Historia - Zrozumieć przeszłość, część II - Czasy nowożytne .. Żydzi w Europie (Swojskość i obcość) Król i jego monarchia; Cesarz czy papież - uniwersalistyczne wizje Europy (Rządzący i rządzeni) Władza w średniowiecznym mieście.. Hiszpania podjęła wyprawy odkrywcze później niż Portugalia, gdyż do schyłku XV w. była ogarnięta wojną domową.. W kręgu islamu 2.. Plik, zawierający testy z kluczem odpowiedzi z poszczególnych działów można pobrać TUTAJ.Ma ktoś sprawdzian z historii, klasa 7, nowa era, wczoraj i dziś, dział 3: europa i świat po wiośnie ludów.. Kultura grecka i jej dziedzictwo 1.. Jedną z przyczyn reformacji był sprzeciw duchowieństwa wobec planów wprowadzenia celibatu przez papieża.Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowaniaEuropa i świat.. sprawdzian 2. rozdziały 11.-20 odpowiedzi grupa a.pdf (21 KB) .. odpowiedzi do testu "Europa i swiat po Wiosnie .1 - Europa i Świat w XVI wieku - Test.. Reformacja i kontrreformacja w Polsce 2.. Wiosna Ludów w Europie.. Europa Zachodnia.Stary Świat - stworzenie kolonii w Ameryce, południowo-wschodniej Azji, - poszerzenie rynków zbytu dla europejskich produktów, - import surowców do Europy (srebro, złoto), - import towarów kolonialnych (kakao, kukurydza, tytoń, ananasy, ziemniaki), - rozwój Europy Zachodniej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt