Zemsta pytania do tekstu

Pobierz

Pobierz materiały: Test sprawdzający znajomość treści lektury.. Szkoła - zapytaj eksperta (1567) Szkoła - zapytaj eksperta (1567) .. Dyndalski i Śmigalski są sługami Cześnika.Ułóż 10 pytań do tekstu ?. Rozwiąż test i dowiedź się jak uważnie przeczytałeś tę lekturę.. W kim zakochana jest Klara?. Obiecuję, że wynagrodzę !. Podkreśl ją.Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Jak dobrze widzisz litery ukryte w obrazkach?. W którym teleturnieju powinieneś wystąpić?Zemsta Powiązane z testem z Zemsty Plany wydarzeń Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Zemsty Trudny test z Zemsty Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Zemsta to dramat - jest przeznaczona do wystawienia na scenie.. Do jakiego rodzaju literackiego zaliczamy "Zemstę"?. Jurek Tymowski bał się że nauczyciel od tego przedmiotu poprosi go do odpowiedzi i .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Masz już dość pyta .May 10, 2021Zemsta.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Sprawdzenie materiału pod kątem ich aktualności.. Jej tematyka jest bowiem uniwersalna, a humor ponadczasowy.. Ponadto w "Zemście" nie trudno dostrzec komizm postaci czy komizm sytuacyjny.. Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi.. siedzi, 325.. Jest to komedia, ponieważ ma na celu bawienie odbiorcy.. Jak wyglądałbyś w świecie Harry'ego Pottera?.

Podobne pytania.

Czyimi sługami są Dyndalski i Śmigalski?SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ZEMSTA" A. FREDRY 1.. Pobierz.. Owe jakieś bałamutnie 4 , Afektowe 5 świegotanie - Niech mi zaraz łeb kto utnie, Nie potrafię, mocium panie.. Kim dla Cześnika była Klara?. ;) Była lekcja geografii.. Zemsta no jakos nikt nie pomyslal o zalozeniu funtesta z lektury, wiec ja wam pomoge.Test z odpowiedziami .. Powiemy Ci, dlaczego wciąż jesteś singlem, jeśl.. Ile warte jest Twoje życie?. Czym ja zechcę, Papkin będzie, Bo mnie Papkin słuchać musi.. Przez ich nienawiść Wacław i Klara nie uzyskują pozwolenia na ślub ze sobą.. Kogo i dlaczego pojął w niewolę Papkin?. Jakie warunki musiał spełnić Papkin, aby zdobyć serce Klary?. Przeczytaj uważnie podany tekst, a następnie zapoznaj się z poleceniami do zadań.. Zabawne są postacie Papkina, samochwały najwyższej miary, czy porywczego Czesnika, śmiech wzbudzają sceny zabawnych nieporozumień, genialne są zaloty .Nigdy"Zemsta" - sprawdzian ze znajmosci lektury.. Pytania do lektury Lista pytań do lektury Zemsta Aleksandra Fredry.Odpowiedzi Autorem "Zemsty" jest Aleksander Fredro.. Warto zatem poznać treść i formę tego świetnego utworu Aleksandra Fredry.. Proszę o podanie argumentów do jednej i drugiej książki oraz podanie tytułu drugiej książki 08.09.2019 13:31 Zgłoś nadużycie Bryk.pl pytania Język polski LekturyPomysł na lekcję zdalną poświęconą lekturze "Zemsta"..

Zebrane pytania i odpowiedzi do zestawu.

Cześnik dzięki miłości młodych godzi się z Rejentem.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Czytaj uważnie polecenia i udzielaj odpowiedzi we wskazany sposób w wykropkowanych miejscach.. bratanicą 3.. Ilość pytań: 6 Rozwiązywany: 1544 razy.. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 18 marca 2020 (dzień 3).Materialy.. w Wacławie 5.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Jak nazywają się (nazwiska) właściciele dwóch połów zamku?. C. uważa go za mądrzejszego od siebie.CZYTANIE TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM KL. II GIMNAZJUM .. Gdzie miała znajdować się trucizna, której obawiał się Papkin?. Kto spiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary.. Wybór, Warszawa 1978.. Zemsta - opracowanie O nas Regulamin i Politka prywatności Reklama KontaktPytania 0 Na podstawie zemsty i innego tekstu literackiego (najlepiej lektury do klasy 8)potwierdź słowa że kto nigdy z niczego nie zrezygnujesz nie wiele możesz osiągnąć.. Bardzo proszę o pomoc !. Ty więc musisz swą wymową.. PAPKINMar 22, 20212 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. Zadanie 1.. Wedle jakiej mody najchętniej ubierał się Papkin?. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych lub innych..

... Ten test zawiera pytania z fabuły.

B. podziwia jego odwagę.. A ze w kazdej diablik.. Podstolinie 4.. Co było przedmiotem sporu między Cześnikiem a Rejentem?. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Odpowiedz na pytanie i porownaj obie kobiety.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Komu planował oświadczyć się Cześnik?. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowa Test z lektury "Zemsta" Szkoła podstawowaTest z Lektury "Zemsta" - Poziom Trudny Aleksander Fredro, "Zemsta" - test z lektury na poziomie trudnym.. Właściciele dwóch połów zamku to Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.. Które miejsce będzie Twoją kolejną destynacją p.. Cele lekcji: Uczeń: wyszukuje w wypowiedzi potrzebne informacje oraz cytuje odpowiednie fragmenty tekstu, porządkuje informacje w zależności od ich funkcji w przekazie, przedstawia najistotniejsze .Egzamin ustny z j. polskiego przykładowe pytania 1.. Opowiada o miłości Wacława i Klary oraz nienawiści Cześnika i Rejenta.. Najlepiej byłoby, gdyby pytania były z odpowiedziami od razu.. Zemsta - sprawdzian wiadomości.. Pytanie 1.Zemsta - dokładne streszczenie.. W jaki sposób Rejent postanowił zemścić się na Cześniku?.

Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .

Dowiedz się więcej o Zemście Aleksandra Fredry z naszej platformy Equrs.pl.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. 6.Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. Temat: Śmiejemy się z konfliktu sąsiedzkiego i kibicujemy młodym zakochanym.. Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian.Dokonaj parafrazy tekstu "Do gór i lasów" Jana Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: malenka007 15.4.2010 (15:52) Pytania do tekstu Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: Zlociu 18.4.2010 (13:27) Jaka jest ogólna myśl tekstu Adama Asnyka czy dostrzega aluzje wiersza do Przedmiot: Język polski / Liceum .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Jej akcja toczy się w ciągu jednego dnia.. Dokończ poniższe zdanie, wybierając odpowiedź spośród podanych.. Lecz rozprawiać z niewiastami.. Z kim postanowił ożenić się Cześnik i dlaczego?. W jakiej epoce powstało to dzieło?. Z tekstu wynika, że Cześnik chce wysłać Papkina do swej wybranki, ponieważ A. nie ma czasu na szukanie żony.. Dzieło to powstało w epoce romantyzmu.. Muszę ułożyć 10 pytań do tego tekstu, ale nie mam do końca pomysłu na nie .. piosenke o .Zemsta Aleksandra Fredry test z lektury *Na ocene celujaca: 1.. Gdzie zabierze Cię balon?. Zemsta - Aleksander Fredro .Zemsta - wszystko co musisz wiedzieć o lekturze Fredry Zemsta, mimo że jest książką niemal 200-letnią, wciąż bawi i zaskakuje.. Test składa się z 12 pytań.. Cześnik 6.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: 30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) Pytania .. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Gatunek: komedia.. PAPKIN chce przerwać, co CZEŚNIK znakiem wstrzymuje.. Kto wypowiada te słowa?. Przy niektórych zadaniach podano kilka odpowiedzi(a,b,c,d,e); tylko jedna z nich jest poprawna.. powiazane z testem: Test: Zemsta - Aleksander Fredro Sprawdzian ze znajomosci lektury "Zemsta".. Prezentacja zawiera przykładowe pytania dotyczące tekstów ikonicznych i literackich Plan wypowiedzi ustnej: • Wprowadzenie - refleksja nt. problemu • Teza/ hipoteza • Opis dzieła (obrazu, rzeźby, plakatu, fragmentu tekstu literackiego i innych) • Interpretacja • Nawiązanie do innych tekstów (kultury lub literatury .Zemsta to krótka powieść.. Przykładowa kartkówka z "Zemsty" z odpowiedziami Kto jest autorem "Zemsty"?. Sprawdzian wiadomości z lektury pt. "Zemsta" autorstwa Aleksandra hr..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt