Sprawdzian wiadomości mały książę

Pobierz

Rozpoczął go pisać w 1942r a ukończył i wydał w 1943r.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. - A gdzieŜ on ma iść?. Skomentuj.. 48 - 1 pkt.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .4.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor iwona Świątkowska - Luto Data publikacji 2010-06-09 Średnia ocena 0,00 Pobrań 142.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Zwróć uwagę, że oba wyrazy pisze się w tym wypadku - jako nazwę własną - wielką literą.. Autor.. Te słowa przypomniały narratorowi dom, w którym kiedyś mieszkał.Mały Książę.. 2020-10-16 16:38:39 Napisz 4 najważniejsze wydarzenia w lekturze pinokio 2012-01-23 20:42:31Mały Książę zaproponował, aby poszukali studni.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. TeŜ pomysł!. Świat książki Antoine de Saint Exupery "Le Petit Prince" - najczęściej tłumaczonej książki świata.. Rozwiąż test.. Zanim Mały książę wylądował na Ziemi odwiedził : a) pięć innych planet b) sześć innych planet c) siedem innych planetIV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. oglądanie zachodów słońca.. Odpowiadaj pełnymi zdaniami.-Dzień dobry-rzekł Mały Książę..

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Fabuła obejmuje jeden rok z życia Małego Księcia poświęcony wędrówką po różnych planetach a w tym .Ta propozycja uraziła Małego Księcia.. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. W jaki sposób róża pojawiła się na planecie Małego Księcia.. Mały Książę.. Kochają go miliony.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. - Co robisz?. Test z lektury Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery.. b) większej od Ziemi.. - spytał Mały Książę.. - Przywiązywać?. Bo kwiat róża go kłuła kolcami.. Kolekcja blisko 500 książek w ponad 200 językach.. Pytania zawarte w teście.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę opuścił swoją planetę przy pomocy: a) żmii b) samolotu c) wędrownych ptaków 12.. Że Mały Książę nie dotarł na planetę.. Rozwiąż test!TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Bo znudziło mu się na małej asteroidzie.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była: a) lilia.. Czego Mały Książę nie robił na swojej .Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Pytania są szczegółowe.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Udostępnij.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi..

- Dzielę podróżnych na pakiety, po tysiąc na pakiet.Sprawdzian wiadomości.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Planecie zagrażały: dęby.. Ja mam tak mało miejsca.Klasa 4 Historia.. Zrób test i się przekonaj!. przyglądanie się wędrownym ptakom.. Bo kwiat róża zwiędła.Mały Książę Pilot, któremu zepsuł się samolot bezstronny świadek wydarzeń narrator wszechwiedzący.. średniej wielkości.. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. 2012-02-19 19:10:53 Jakie są najważniejsze wydarzenia w lekturze syzyfowe prace ?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Język polski, Sprawdziany i testy Test z lektury Mały Książę.. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty; Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów; Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej; Sprawdzian historia klasa 4 dział 4 - Ku .Tytuł.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Inne tryby testu.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturySprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą "Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Narratorowi pomysł szukania studni na pustyni wydał się absurdalny, ale zgodził się.. Antoine de Saint-Exupéry.MAŁY KSIĄŻĘ - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE Autor i tytuł "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery napisany w 1942 r. Epoka czas wojny i okupacji Rodzaj/ gatunek Rodzaj: epika Gatunek: łączy cechy powiastki filozoficznej, baśni, przypowieści Treść Pilot rozbija się samolotem na pustyni i spotyka Małego Księcia, przybysza z planety B612.Nie zaprzyjaźnia się z Małym Księciem ponieważ chce, aby wszystko odbywało się na jego warunkach, Mały Książę nie chce jednak zostać ministrem sprawiedliwości, który sądzi sam siebieNajważniejsze informacje z treści książki "Mały Książe" ..

Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?

Lektury 5 lat temu.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Mały Książę.Pisarz tak nazwał głównego bohatera swojej książki i jego imię umieścił w tytule.. 5.razy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Mój mały przyjaciel znowu się roześmiał.. Dlaczego Mały Książę zdecydował się wrócić na swoją planetę.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. - 1 pkt.. Zrób test i się przekonaj!. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. - Gdziekolwiek, prosto przed siebie.. .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?.

...#test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #mały książe, #sprawdzian 1534 x, 2016-01-19 12:42:05.

List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011GENEZA: Antoine de Saint Exupery napisał "Małego Księcia" w czesie II wojny światowej, podczas pobytu w Nowym Jorku.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Wtedy Mały KsiąŜę powiedział z powagą: - To nie ma znaczenia.. Szukaj.. Że baranek zjadł różę.. 1.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. - JeŜeli go nie przywiąŜesz, to pójdzie gdziekolwiek i zginie.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Jakim wydarzeniem kończy się utwór?. ŚWIAT PRZEDSTAWIONY: Czas akcji: akcja trwa 8 dni, rozpoczyna się przymusowym lądowaniem na Saharze.. Mały Książę zauważył melancholijnie, że pustynia właśnie dlatego jest piękna, że kryje w sobie studnię.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt