Słówka przydatne w podróży

Pobierz

- Do widzenia!. ciasto czekoladowe - chocolate cake 43).. ↓ przewiń w dół ↓ Poczuj, jak wiele można zrozumieć znając często używane słowa.. Zwiedzanie zwiedzaniem, ale będąc w Hiszpanii nie wypada chociaż raz nie pokazać się na plaży, gdzie słońce przygrzewa bezlitośnie.Włosi bardzo miło odbierają każdy przejaw szacunku do ich języka, kuchni i tradycji.. Francuski przez wielu uważany jest za język miłości.. Czy mógłbym dostać pokój z widokiem?. Zaskocz szefa i rodzinę - nawet nie będą wiedzieli, skąd tak nagle znasz tyle słów.Podstawowe włoskie słówka przydatne na wakacjach Przydatne słówka w języku włoskim, pomocne w podróży.. W czasach gdy powszechnie używanym językiem stał sie język angielski podróżując część z nas używa tylko tego języka.. Zebrałam je w cztery kategorie: restauracja, zakupy, hotel oraz ulica.. Czy podać deser?. Film do nauki języka angielskiego dla początkujących.. Zwroty podstawowe: Auf Wiedersehen!. Bitte schön - Proszę bardzo Danke - Dziękuję Entschuldigung!. W dzisiejszych czasach język angielski w turystyce jest wszechobecny i podczas, gdy niektórzy uczą się go dla własnej przyjemności, by móc podróżować po świecie, dla innych może być kluczem do wymarzonej kariery.Jun 23, 2020Podróżowanie autobusem i pociągiem.. Zobacz jak proste może być włoskie powitanie i podstawowe zwroty, które wykorzystasz na kolejnych wakacjach..

Poznaj najważniejsze słówka i wyrażenia niezbędne w podróży.

Konieczne jest sporządzenie listy miejsc, do których planujesz się tam dostać, aby zastanowić się, jakiego rodzaju transportu użyjesz, czy będziesz miał transfer do hotelu.. Możesz porównać .Angielski w turystyce dla każdego!. × Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: .Dodaj komentarz: 11.. PassportPoniżej znajdziecie słowniczek przydatnych pojęć, które z pewnością w takich miejscach zobaczycie.. Parking 8.Najpopularniejszym środkiem transportu jest samolot i prawdopodobnie w ten właśnie sposób dotrzesz do miejsca swojego wypoczynku, więc prawie pewne jest, że będziesz musiał poradzić sobie na lotnisku.. dobrze - dobře źle - špatnĕ dziękuję - dĕkuji proszę - prosίm przepraszam - omlouvám se przepraszam (pytającego) - promiňteSłownictwo dla podróżujących: nauka najważniejszego.. Dzięki nim poradzisz sobie podczas rozmowy z obcokrajowcami: zamówisz jedzenie, kupisz ciuchy, poprosisz o hasło do wifi, czy też zapytasz o drogę.. Jest też bardzo popularny zarówno w Unii Europejskiej, jak i w odległych zakątkach świata.Przygotowałam zestaw 20 zwrotów i pytań, które przydadzą Ci się podczas podróży za granicą.. - Dobry wieczór!1000 najprzydatniejszych angielskich słów związanych z pracą i podróżowaniem daje Ci pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa za granicą..

Te angielskie słówka przydatne w podróży, przydadzą Ci się wszędzie.

Chodzi tutaj o podstawowe słowa jak "przepraszam" i "dziękuję", a także o inne wyrażenia ułatwiające poruszanie po nieznanych miejscach.. Bar Jeśli szukasz miejsca gdzie można się rozerwać, wypić lokalny alkohol, zjeść coś dobrego, to warto pytać o bar.. Pytanie o drogę 6. dobrze - dobro źle - krivu dziękuję (bardzo) - hvala ti (puno) proszę - molimo przepraszam - žao mi je ile to kosztuje?. - Przepraszam!. W cyklu 19 lekcji prezentujemy najważniejsze zwroty i słówka przydatne w podróży i w czasie wakacji.. Podstawowe wyrażenia dla.. rozpocznij naukę.. airline - linia lotnicza aisle - korytarz (w samolocie) arrivals - przyloty boarding - wejście do samolotu boarding pass - karta pokładowa boarding time - czas wejścia do samolotu business class - klasa biznesowa captain - kapitanW tym wpisie publikujemy słówka, zwroty i wyrażenia grzecznościowe, które pomogą ci porozumieć się w języku angielskim w czasie podróży - na lotnisku, na dworcu kolejowym, w taksówce czy w wypożyczalni samochodów.. carta di identità - dowód osobisty passaporto - paszport albergo - hotel camera .Podstawowe słówka / zwroty grzecznościowe: tak / nie - da / ne dzień dobry - dobro jutro dobry wieczór - dobra večer do widzenia - zbogom cześć - pozdrav jak się masz?. Wypożyczalnia samochodów 5.. Stacja benzynowa 7.. Wspaniałe romantyczne ballady, miękko wypowiadane słówka i nutka dekadencji sprawia, że ten język po prostu brzmi przyjemnie..

Język angielski w podróży łączy w sobie wiele różnych tematów leksykalnych.

- Do zobaczenia wkrótce!. dzień dobry - buongiorno - bondziorno dobry wieczór - buona sera - błona sera dobranoc - buonanotte - błonanotteJul 16, 2020Przydatne słówka w podróży po Włoszech Naucz się paru przydatnych słów i wyrażeń po włosku a to…odmieni Twoją podróż do Włoch.. Would you like a window seat?Słówka i zwroty przydatne w podróży dla osób podróżujących własnym środkiem transportu, oraz dla kierowców zawodowych - międzynarodowych.Francuski wykorzystasz także w Maroku, Laosie czy Kanadzie.. Taksówka 4.. Czy mogę kupić bilet w pociągu?. Chciałbym zostać na 5 nocy.. 4 4 47 fiszek nikoletta.. rozkład jazdy.. ściągnij mp3.. Czy możesz mi powiedzieć gdzie jest przystanek autobusowy?. Kupowanie biletów 3.. Na lotnisku 2.. Myślę jednak, ze warto poświecić choc kilka chwil by poznać .Zaprezentujemy Wam zwroty niemieckie, które mogą się przydać podczas podróży.. Słownictwo niemieckie - podróże, Reisen Wortschatz.. W większości miejsc na świecie to słowo zostanie zrozumiane.. Udostępnij: Zapraszamy do nauki j. angielskiego.. Znajomość pewnych zwrotów w języku obcym ułatwia podróżowanie | Foto: { {author}}Kieliszek wina - A glass of wine, please..

Lekcja 3: Hotel.Niezbędne zwroty i słówka przydatne w podróży pociągiem, autobusem lub metrem.

platform.Podstawowe słownictwo niemieckie; 1000 najważniejszych rzeczowników po niemiecku; .. 44).I kilka niezbędnych słówek: guide - przewodnik monument - pomnik / zabytek attractions - atrakcje turystyczne landmark - słynne miejsce exhibition - wystawa sights - zabytki souvenirs - pamiątki tour around the city - zwiedzać miasto go sightseeing - zwiedzać cathedral - katedra castle - zamek ruins - ruiny palace - pałac Pytania o drogęPrzydatny w podróży słowniczek polsko - czeski 31 października 2018 Justyna Czechy, Różności, Słowniki Liczebniki: 0 zero - nula 1 jeden - jeden 2 dwa - dva 3 trzy - tři 4 cztery - čtyři 5 pięć - pět 6 sześć - šest 7 siedem - sedm 8 osiem - osm 9 dziewięć - devět 10 dziesięć - deset 11 jedenaście - jedenáct 12 dwanaście - dvanáctEl transbordo - przesiadka w autobusie, pociągu Reservar un hotel - zarezerować hotel Preparados, listos ¡ya!. (np. zaczepiając kogoś nieznanego) Gute Nacht - Dobranoc Guten Abend!. Dzień dobry, chciałbym zarezerwować pokój.. Jak daleko jest hotel od lotniska?Poznanie kilku kluczowych zwrotów w innym języku może pomóc ci w podróżowaniu.. Przy lekcjach są nagrania MP3!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt