Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek streszczenie drugiej skarpetki

Pobierz

Wszystko zaczyna się od dziwnych zjawisk w pewnym domu - jego mieszkańcy orientują się bowiem, że podczas prania zawsze znajdują tylko jedną skarpetkę z pary .Streszczenie mówi o historiach niezwykle barwnych, w przenośni i dosłownie, par skarpetek.. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" J. Bednarek jest lekturą w klasie 2 i dla mnie na chwilę obecną ulubioną.. Druga, mała szara skarpetka, uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem.Ile wiesz o "Skarpetkach"?. Zainspirowana książką i przygodami skarpetek stworzyłam książeczkę, którą można wykorzystać podczas omawiania lub czytania.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - bohaterowie.. Rodzice czytający dzieciom z przekonaniem i radością sprawiają, że.. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" zaczyna się od tego, że bardzo rozsądny pan hydraulik wezwany, aby wyjaśnić sprawę znikających skarpet po sprawdzeniu pralki znajduje dziurę w podłodze i informuje dziewczynkę i jej mamę: - Zwiały, cwaniary!Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).. A jeśli nie ma skarpetki do pary, co zrobić z tą pojedynczą?. Skradła moje serce.. Na początku historii widzimy zwyczajną rodzinę Małej Be.. Książka Justyny Bednarek to zbiór krótkich opowieści, z których każda opowiada o przygodach jednej z dziesięciu tytułowych skarpetek..

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - streszczenie.

Widok pojedynczej skarpetki budzi pewien niepokój.. Ostatnimi napisanymi przez Justynę Bednarek opowieściami są: Pan Kardan i przygoda z vetustasem (2018) oraz Babcocha (2018) - obie ukazały się nakładem wydawnictwa Poradnia K.Dlaczego zdecydowały się wyruszyć w świat i przeżywać niesamowite przygody?. Autorka zawarła na kartach książki przesłanie związane z ważnymi współcześnie kwestiami i dylematami moralnymi.. wg Agnicha43.. Ósma - prawa zielona - była uprzejma dla drzew, "uszczelniła wronie gniazdo i zaprzyjaźniła się z wroną - bo wrony są fajne!. Każda skarpetka jest inna, ma swoją niepowtarzalną .Jeśli szukacie porządnej, zabawnej i pouczającej lektury dla swoich dzieci, którą się czyta, a nie tylko przewraca strony z obrazkami, to gorąco Wam polecamy Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek.. Quiz na podstawie książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - Teleturniej.. Zaglądamy do środka, a tam obłędne kolory, ruch, wachlarz postaci…dzieje się!.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Pasujące pary.

Opowiadania znów całkiem fantastyczne - jedna .. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" nie niosą może takich wartości edukacyjnych, jak "Strasznowiłka w Groźnym Gąszczu" lub "Koty", ale są naprawdę przyjemnymi opowiastkami, które mogą autentycznie skłonić dzieciaki do samodzielnego sięgnięcia po lekturę.Poza tym, są historyjkami z dużym poczuciem humoru, a tak między wierszami, pokazują, że warto być dobrym i .Książka to historia prawych i lewych skarpetek, które pewnego dnia postanowiły przeżyć niesamowitą przygodę i uciekły dziurą, która jest pod pralką.. ".Książka zawiera historie dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) które przeżywają niesamowite przygody.. Książkę można kupić tutaj (Link afiliacyjny.Ile wiesz o skarpetkach?. W domu Mamy i Basi, nazywanej Małą Be, po wyjęciu z pralki często odnajdują się pojedyncze sztuki skarpet.Każdą los rzucił gdzie indziej.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Problematyka.. 23 ,30 zł.Chcę poznać historię tej skarpetki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to zbiór zabawnych historii, które opowiadają o losach rezolutnych skarpet.. W książce Justyny Bednarek występują zarówno bohaterowie realistyczni jak i fantastyczni..

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - bohaterowie.

Dzięki temu możemy właśnie przeczytać 10 różnych historii, o tym co stało się z każdą z 10 skarpetek po tym, jak opuściła kosz na brudną bieliznę.O tym, że ambicją autorki jest zmienić świat, świadczą wyśmienicie przygody skarpetki ósmej i dziesiątej, a że chce to czynić przez zabawę, dowodzi opowieść o skarpetce dziewiątej.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Ooo tak!. Każda z nich z jakiegoś powodu wydostała się na wolność, by zacząć realizować się w nowych sferach.NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek czterech prawych i sześciu lewych | Darmowy odbiór w punktach w dużych miastach.. Pierwsza skarpetka w książce "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to prawdziwa elegantka.Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to właściwie zbiór opowiadań, których bohaterami są tytułowe skarpetki.. Gdzie jest jej siostra?. Pierwsza skarpetka, bardzo elegancka, wyruszyła w świat aby zostać gwiazdą.. Każda z bohaterek (skarpetek) prezentuje wyjątkową postawę: jedna z nich przychodzi z bezinteresowną pomocą, inna wyraża chęć zmieniania świata, wszystkie .. Każda z nich miała inne powody, jedna była brzydka i nikt jej nie lubił, inna tak naprawdę od zawsze była tylko jedna, a kolejna marzyła o przygodach na morzu, niestety nie okazały się one tak ciekawe, jak myślała, i postanowiła wrócić.Na odpowiedź nie musiała długo czekać: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)!.

W pewnej rodzinie, skarpetki regularnie giną podczas prania.

Również i druga część "Skarpetek" dzieciom się podoba.. Bohaterem realistycznym jest również hydraulik, który przychodzi by .22 ,72 zł.. Podstawowe części garderoby wiecznie gdzieś giną.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Czytanie jest wspaniałą formą spędzania czasu wolnego z dziećmi i kapitałem na całe życie.. Któż z Was nie zna sytuacji w której wyjmując pranie z pralki bądź kosza na pranie okazuje się, że znajdujemy tylko jedną skarpetkę bez pary ?Druga część skarpetkowej sagi!. Jestem zachwycona!. Rzut oka na okładkę - od razu wiadomo, że będzie zabawnie i inteligentnie.. Świat wyobraźni nie zna granic.Książka Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) autorstwa Bednarek Justyna , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 26,37 zł .. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Bo choć nie zdsjemy sobie z tego sprawy, części garderoby żyją swoim życiem :)Druga część przygód skarpetek została wydana w roku 2017 i nosiła tytuł: Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite).. Bezpośrednio występuje Mama oraz mała Basia (Mała Be).. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) | Kup za 69 zł, 0 zł za dostawę do PUNKTU ODBIORU.. Ocena 4,5 / 5 56 opinii.. Przeczytaj recenzję Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite).. Druga, zwykła, mała, szara skarpetka trafiła na piękną kwiecistą łąkę gdzie spotkała małe osierocone myszki.Te osamotnione skarpetki czują się niezrozumiane w koszu pełnym fatałaszków i jedna po drugiej postanawiają odmienić swoje życie.. a) dziesiąta skarpetka b) dziewiąta skarpetka c) ósma skarpetka d) piersza skarpetka 2) Ile myszek uratowała druga skarpetka?Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK.. Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK ( czterech prawych i sześciu lewych).. Każda przeżyła niesamowitą przygodę :) Pierwsza jedwabna, elegancka skarpetka czuła się nie na miejscu więc wybrała się na casting i została wielką gwiazdą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt