Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w tekście

Pobierz

Niedaleko grodu żył z rodziną biedny kołodziej Piast.. Gdzie i kiedy toczą się wydarzenia przedstawione w tekście, na tle jakiego wydarzenia historycznego?. Treść mitu o Dedalu i Ikarze: W zeszycie ćwiczeń wykonaj polecenia 1-3 str. 39-41 OSOBĘ OPOWIADAJĄCĄ w tekście o wydarzeniach nazywamy NARRATOREM.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Wyobraźsobie, żeurządzasz przyjęcie.. UWAGA!. Zadanie.. - …sposób o wydarzeniach przedstawionych w utworze • przygotowuje w wybranej formie (plakat, film, prezentacja) interesujące informacje o swojej szkole dla … Wskaż fragment, w …Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Opowiedz z punktu widzenia jednego z braci o wydarzeniach przedstawionych w utworze " Kain i Abel " .Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w micie.. Wskazuję postacie oraz wydarzenia realistyczne i …Streszczenie "Legendy o Piaście".. 2 Opowiedz o wydarzeniach …Zadanie: ułóż plan wydarzeń przedstawionych w tekście na podstawie planu opowiedz o tym, co się zdarzyło w szkółce niedzielnej fragment książkiZadanie.. pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Oceń to zadanie.. O wydarzeniach przedstawionych w …Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w utworze z trzech różnych perspektyw :panny roztropnej ,panny nierozsądnej.. Określam temat utworu.. Czas akcji: 6 września 1831 r. Narrator: Stefan Garczyński - adiutant generała Jana Umińskiego …• opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w utworze • wymień bohaterów utworu • określ cechy bohaterów utworu i ich relacje • wymień zasady zachowania w …wskaz zdania pojedyncze w tekscie gazetki..

B. Kto opowiada o wydarzeniach?

Zadanie.. Na podstawie …Odpowiedz ustnie na pytanie.. W tym celu ponumeruj je w kolejności chronologicznej.. Omawiam funkcje narratora w tekście: czy narrator bierze udział w …napisz krÓtki utwÓr o poŻarze ( artykuŁ dziennikarski ) z utworu na 'na wakacjach ' b.prusa wyobraż sobie że uczestniczysz w wydarzeniach przedstawionych na …Odpowiedz ustnie na pytanie.. Jest to najczęściej postać fikcyjna …Temat: W jakich okolicznościach powstała książka "Dywizjon 303" A. Fiedlera.. Dobrze bawisz sięrazem .. Opowiedz ustnie o wydarzeniach przedstawionych w tekście.Osoba, która mówi w utworze, z pewnością jest członkiem większej grupy, z którą się identyfikuje.. Był to niedzielny poranek wiośniany; W izbie wyrobnik siedział z zgasłą twarzą, U pociemniałej i wilgotnej ściany …Tworzę plan wydarzeń lub krótkie streszczenie wydarzeń przedstawionych w utworze.. Dobrze bawisz sięrazemze swoimi przyjaciółmi.. Średnia: 4.56.Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w utworze z trzech różnych perspektyw panny roztropne i pan nie rozsądnej oraz pana młodego zadanie drugie strona 87 …Legendarny władca Polan (podręcznik, strona 278) 1 1 Uporządkuj punkty planu zgodnie z kolejnością wydarzeń w tekście.. Przybycie Tezeusza do Aten.. Ignacy Krasicki tekst "Żona modna" Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w tekście , jakbyś był/była ich naocznym świadkiem..

nie chce linków po prostu napiszcie praceO wydarzeniach przedstawionych w tekście.

Codziennie …Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Opowiedz o opisanych wydarzeniach jako faraon w 1 os l.pojA.. Wyobraźsobie, żeurządzaszprzyjęcie.. , oraz pana młodego.. Odpowiedzi: 0 .• opowiada o wydarzeniach przedstawionych w utworze • wyraża swój sąd o bohaterach i ich zachowaniu • porównuje doświadczenia bohaterów z własnymi • …O sobie, o nas, s. 114-116 René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek • zapoznaj się z informacjami o książce • przedstaw miejsce i czas wydarzeń • …Reduta Ordona - wszystko, co powinieneś wiedzieć o utworze.. Oglądasz stare wydanie książki.. Działo się to w czasach, gdy w Kruszwicy rządził okrutny Popiel.. Ułóż w punktach SZCZEGÓŁOWY plan wydarzeń przedstawionych w tekście (legenda o warszawskim bazyliszku) przykład …Opowiedz ustnie wybranej osobie (rodzicom, dziadkom, rodzeństwu itp.) o wydarzeniach przedstawionych w utworze z perspektywy wybranej postaci (jednego z …Mit grecki o Dedalu, wynalazcy i budowniczym labiryntu Minotaura oraz jego synu Ikarze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt