Dopisz wyrazy do definicji

Pobierz

Azji , babci , fantazji , awarii , maski , kłótni , kuti.POMOCY!. Ma ona postać wyrażenia, "znaczy tyle, co" lub "należy rozumieć jako" (itp.)- odsyłając do znaczenia słowa na gruncie danego języka (słowo bursztyn np. w języku angielskim nic nie znaczy) Formułowanym przez nas definicjom możemy stawiać bardzo różne zadania.. Ćwiczenie 2. a.do podanych wyrazów dopisujemy wyrazy o znaczeniu przeciwnym: wysoki - niski.. 2011-03-23 19:53:24 Uzupełnij wyrazy brakującymi literami oobok kazdego zdania podaj zasade wyjasniajaca pisownie tych slow?. zagrać rolę- brawa- przedstawienie- +0 pkt.Na podstawie podanych definicji dopisz brakujące litery w wyrazach z artykułu .. .-napomknięte mające wywołać skojarzenie z czymś,o czym się nie chce powiedzieć wprost .Ćwiczenie 1 Do podanych definicji dopisz odpowiednie wyrazy: młody słoń- urządzenie do lutowania-naczynie na sól - człowiek obserwujący coś-kobieta nauczyciel- urządzenie do odkurzania-wykonany z drewna- sportowiec jeżdżący na nartach - istniejący przed wojną- miejsce, w którym zakręca droga-4.. Przykład: gdy poszukujesz 6-literowego słowa, w którym druga litera to "i", trzecia to "u", a ostatnią jest "o" to wpisz ".iu.o" wzorzec hasła:Do podanych słów dopisz czasowniki tak, aby utworzyć poprawne wyrażenia.. Dokonaj analizy słowotwórczej podanych wyrazów i podaj ich definicje.(5p.).

zad.1 dopisz wyrazy do definicji.

oznaczenie posta w internecie informujące, że coś nam się podoba - .. zestawienie dochodów i wydatków np. państwa- .Z poniższego tekstu wybierz 6 nazw ptaków i dopisz do nich wyrazy dźwiękonaśladowcze nazywające wydawane przez nie odgłosy "Słowik, wróbel, kos, jaskółka,Kogut, dzięcioł, gil, kukułka,Szczygieł, sowa, kruk, czubatka,Drozd, sikora i dzierlatka,Kaczka, gąska, jemiołuszka,Dudek, trznadel, pośmieciuszka,Wilga, zięba, bocian, szpak Oraz każdy inny ptak.(J.. (przykład)2. kidnap (porywać)(zabrać jaką osobę) Odpowiedź na zadanie z Junior Explorer 5Ćwiczenie 1 Do podanych definicji dopisz odpowiednie wyrazy: młody słoń- urządzenie do lutowania-naczynie na sól - człowiek obserwujący coś-kobieta nauczyciel- urządzenie do odkurzania-wykonany z drewna- sportowiec jeżdżący na nartach - istniejący przed wojną- miejsce, w którym zakręca droga-4.. Uszereguj podane ciągi wyrazów od najszerszego do najwęższego zakresu znaczeniowego: a) pojazd, fiat, samochód b) krówka, słodycze, cukierek c) stokrotka, roślina, kwiat - roślina, kwiat, stokrotka ….Dopisz do wymienionych wyrazów formy dopełniacza liczby pojedynczej: Azja babcia fantazja awaria akcja maska kłótnia kutia.. Do podanych definicji słowotwórczych dopisz odpowiednie wyrazy ; ktoś , kto dużo śpiewa - .. naczynie na masło - ..

2010-03-26 13:07:35; Dopisz wyrazy lub wyrażenia bliskoznaczne .

człowiek obserwujący coś- .Wyszukiwarka haseł do krzyżówek pozwala na wyszukanie słowa, dla którego znamy tylko kilka liter.. szybki - wolny7.. 2011-05-04 19:44:282/190 Do podanych słów i zwrotów dopisz po trzy synonimiczne wyrazy lub związki wyrazowe.. mały - duży.. Dopisz do podanych wyrazów takie słowa pokrewne, żeby zachodziła wymiana ż. jasny - ciemny.. rzeka, potok, strumień, źródło, ujście, rzeka główna, system rzeczny, .. W podanym wyrazie pochodnym nazwij poszczególne, wydzielone części tego wyrazu.(3p.). cienki - gruby.. Do podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe, w wyrazie pochodnym oddziel formant, zapisz wymiany, podaj definicje wyrazów pochodnych (w definicji musi znajdować się wyraz podstawowy).. prosze o odpowiedzenie na dwa pytania, mam na jutro i daje naj!. zagrać rolę- brawa- przedstawienie- +0 pkt.Wpisz spójniki w odpowiedniie miejsca: (bevor,wahrend, bis,seitdem,wenn,als) 1. zimny - ciepły.. Zadanie jest zamknięte.. wy- myśl- ony.. 3) Odgadnij na podstawie definicji nazwy roślin z rz-ż (róża, rzodkiewka, ryż, żyto, orzech, rzepa, jeżyna) 2.wpisz podane związki wyrazowe do odpowiednich rubryk tabeli Odszukaj w podanym akapicie wyrażenie synonimiczne do słowa banał: Z Brunonem Schulzem kłopot jest taki: wszyscy wiedzą, że jest genialny, wszyscy mówią o jego potężnym wpływie, ale kiedy przychodzi co do czego, to kończy się na banałach, jakby miarą wielkości pisarza .Odgadnij na podstawie definicji nazwy roślin i zapisz je poprawnie z rz bądź ż. Nazwa Definicja Drzewo lub krzew szybko rosnący, o kwiatach zebranych w bazie, liściach lancetowatych lub eliptycznych..

2011-05-19 22:29:24 Wstaw ż lub sz,a na stępnie dopasuj wyrazy do ich definicji .

2011-02-06 20:19:42; Dopisz wyrazy lub wyrażenia bliskoznaczne: 2010-12-20 16:59:17Do Podanych definicji dopisz odpowiednie wyrazy (wskazówka: wszystkie definiowane wyrazy należą do jednej rodziny wyrazów ) a) _____ - tłumaczyć z jednego języka na drugi, b) _____ - umowa, porozumienie, c) _____ - nauka o budowie wypDo każdej narodowości dopisz nazwę kraju: (j.Angielski) 2013-03-09 12:53:33; Obok podanych niżej definicji dopisz odpowiednie związki frazeologiczne z wyrazem oko 2011-03-12 14:18:30; Do podanych definicji dopisz odpowiednie hasła.. Słowotwórstwo TEST 3.. A) palarnia '.'. B) bokserski '.. '2/190 Do podanych słów i zwrotów dopisz po trzy synonimiczne wyrazy lub związki wyrazowe.. Kierując się kolejnością alfabetyczną.. Tu są wyrazy :Antonim,alpaka,anomalia,aluzja,anonim.. Słowotwórstwo TEST 1.. Tuwim, Ptasie radio)"Do podanych definicji dopasuj pojawiające się w akapicie 1, terminy: fresk, witraż, typografia: a .. Do diagramu A wpisz kolejno wyrazy które z przeczeniem nie piszemy łącznie a do diagramu B wpisz kolejno wyrazy które z przeczeniem nie piszemy oddzielnie .Słowotwórstwo TEST 3 - AleKlasa.. młody - stary.. Wpisz hasło lub jego część zastępując kropką (lub spacją) dowolny znak.. .-stop miedzi z cynkiem , barwy srebrzystej,od porny na korozję..

Dopisz do podanych definicji odpowiednie wyrazy pochodzące z języków obcych.

źródło: słowa na start.. twardy - miękki.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Do podanych słów dopisz odpowiedni wyraz zaczynający się cząstką arch-.. 2012-11-05 16:47:22; Do poniższych definicji dopisz odpowiednie hasła : 2009-04-24 11:31:14Wykorzystując wyrazy podane wielkimi literami, uzupełnij każde zdanie z luką tak aby zachować sens zdania wyjściowego Uwaga nie zmieniaj formy podanych wyrazów w każdą lukę możesz wpisać maksymalnie trzy wyrazy: 1.. Z tego punktu widzenia trzeba rozróżnić definicje sprawozdawcze i definicje projektujące, wśród tych projektujących zaś definicje .Dopisz do definicji (A-E) odpowiednie pojęcia wybrane spośród podanych.. 1.ocean, wyspy, skupisko-.. 2.dom, wnętrze, plan, projekt-.. 3.człowiek, historia, badacz, wykopaliska-.1) W ciągach wyrazowych znajdź wyrazy z rz niewymiennym i wypisz je do zeszytu, np. talerzmolokalendarzstółrzemieńpalecburzakątmasatchórzurząd 2) Z czterema słowami z ćw.1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt