Test z pierwszej części dzieci z bullerbyn

Pobierz

Lisa 4) Ile zagród było w Bullerbyn?. Cz.1.Książka "Dzieci z Bullerbyn" została napisana przez Astrid Lindgren w roku 1947. a) kasztany b) migdała c) jabłko d) orzechy 4) W jakim kraju toczy się akcja powieści ?Test ze znajomości "Dzieci z Bullerbyn", lektury uwielbianej przez dzieci (i dorosłych!). Trudno wytrzymać z braćmi.. Pierwsze miejsce zajął cykl o Harrym Potterze, ale na drugim znalazła się książka szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn.48. ). Polskie wydanie w przekładzie Ireny Szuch-Wyszomirskiej zawiera wszystkie te trzy tytuły w jednym tomie.. Dzieci spędzają razem całe dnie, chodzą do szkoły i obchodzą wspólnie wszystkie święta.Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dziewczynki są siódme urodziny.Kerstin - maleńka siostrzyczka Ollego, Zaraz po jej urodzinach inne dzieci z Bullerbyn uważały, iż jest brzydka i gdy będzie większa, wszyscy będą się z niej śmiać.. Wizyta u Kristin w Zagajniku i przygarnięcie kociąt.. W naszej ankiecie o czytelnictwie w sieci pytaliśmy was m.in. o to jaka była pierwsza książka przeczytana dla przyjemności.. Sprawdzenie zadań domowych 2.. Wiesz to?. MY - DZIECI Z BULLERBYN.. a) Astrid Lindgren b) Maria Konopnicka c) Hans Chrystian Andersen d) Tove Jonson 2) Kto opowiada przygody mieszkańców Bullerbyn a) Anna b) Britta c) Lisa d) Lasse 3) Co Szwedzi wkładają do wigilijnej kaszy?.

Przedstawienie dzieci z Bullerbyn.

Ulubione dni w roku Lisy - jej urodziny i wieczór wigilijny.. Bullerbyn to malutka wioska w Szwecji.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Jak dobrze znasz "Dzieci z Bullerbyn" - rozwiąż quiz.. Mała Kerstin jest bardzo nieznośna i wprost rozsadza ją energia, przez co sprawia nieco kłopotu zajmowanie się nią.Część I 1. a) Lasse i Bosse b) Hosse i Losse c) Basse i Mosse 5.Dzieci z Bullerbyn cz.1 - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. Dzieci nigdy nie widziały niemowlaka i nie wiedziały, że one podobnie wyglądąły wtedy.. W wiosce tej były tylko trzy zagrody i mieszkało w niej sześcioro dzieci.. Resztę dni Bożego Narodzenia spędza się cicho, w rodzinnym gronie.. "Dzieci z Bullerbyn" to opowieść o przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce, gdzie są tylko trzy zagrody.. Święty Mikołaj w Szwecji to: a) Dziadek Mróz b) krasnal Jultomte c) skrzat leśny 14.Dzieci z Bullerbyn- quiz Labirynt.. Plan wydarzeń.. Dawniej Lisa mieszkała z braćmi w jednym pokoju.Opis filmu: Adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren.. W której zagrodzie mieszkają Lisa, Lasse i Bosse?.

Ile dzieci mieszkało w Bullerbyn?

wg Imzawislak.. Logiczne myślenie - wyrażanie ilości i objętości.Część I Przedstawienie dzieci z Bullerbyn Opowieść o dzieciach z Bullerbyn rozpoczyna Lisa.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Klasa 3 Klasa 4 Gra Polski.. Następne książki z tej serii to "Więcej o dzieciach z Bullerbyn" i "Wesoło jest w Bullerbyn".. 8.Część I1.. Interesuje się ptakami i zbiera ich jaja.. Kształtowanie umiej ętno ści wspólnej i samodzielnej pracy.. Tagi dla tego testu: tradycje zwyczaje znajomości zajęcia.. 8.Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn Przełożyła Irena Szuch-Wyszomirska Wersja elektroniczna książki nie zawiera ilustracji (oprócz tej jednej :-)) Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Dzieci z Bullerbyn Spis treści .. Część wstępna 1.. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek - Lisa.Dziewczynka mieszka w Zagrodzie Środkowej.. W książce dziewczynka o imieniu Lisa opowiada o przygodach swoich i innych dzieci z osady Bullerbyn w ciągu trzech kolejnych lat.. Śląsk.Pewnego dnia wszystkie dzieci z Bullerbyn i ich ojcowie jadą nad jezioro Ciche, by tu łowić raki.. W dwóch następnych mieszkają jej przyjaciele: Britta z Aną oraz Olle.. Kto jest narratorem w książce?. Pierwszy umie opowiadać okropne historie o duchach, jest bardzo silny, bardzo szybko biega, a drugi ma podobne zdolności sportowe co dziewczynka.Dzieci z Bullerbyn- test znajomości lekturyTest sprawdzający z lektury "Dzieci z Bullerbyn" Test jest na poziomie drugiej klasy dobrze przeczytana książka jest nagradzana prawidłowym rozwiązaniem testu..

Z ilu części składa się książka?

Kraków.. Warszawa.. Małgorzata Musierowicz.. Z czasem jednak ich opinia się zmienia i mówią, że jest już podobna do ludzi.. Cele szczegółowe: 1.. Dzieci z Bullerbyn - powtórzenie wiadomości Test.. Część I. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.. Autorem książki jest Astrid Lindgren.. Podaj swoje imię: Anna i Lisa znajdują raz: Polanę gruszek; Polanę jabłek;"Dzieci z Bullerbyn" ( szw.. zmień miasto.. Ucze ń potrafi wspólnie z grup ą i studentk ą utworzy ć map ę my ślow ą "Bohaterowie dzieci z Bullerbyn".. Kto jest autorem "Dzieci z Bullerbyn"?. Trwa ładowanie danych.Kto jest autorem "Dzieci z Bullerbyn?. Alla vi barn i Bullerbyn) .. Bosse Erikson - w pierwszej części książki ma 8 lat.. » Strona główna » Język polski » Współczesność » Dzieci z Bullerbyn cz.1.. 3.Ćwiczenia: DZIECI Z BULLERBYN.. Ma prawie osiem lat i dwóch braci: dziewięcioletniego Lasse i ośmioletniego Bossę.. Noc spędzają w szałasie, a nad ranem wracają do domu z koszami pełnymi raków.. 2.Dzieci z Bullerbyn - Same Quizy, Czas Dzieci.. Henryk Sienkiewicz.. Wrocław.. na całym świecie, pozwoli ci sprawdzić, jak dobrze pamiętasz losy tych wyjątkowych bohaterów.. Dzieci z Bullerbyn test Odkryj karty.. Spróbuj swoich sił w teście z tektury z trzeciej klasy!. Jesteś gotowy na nasz test?TEST: Lektura dzieci z Bullerbyn: Część I | sameQuizy..

Uzupełniamy tabelę - części mowy.

Klasa 2 Polski.1) Autorką książki pod tytułem "Dzieci z Bullerbyn", jest: a. Lucy Montgomery b. Astrid Lindgren c. Mira Jaworczakowa 2) Z ilu części składa się książka: a. dwóch b. trzech c. czterech 3) Jak ma na imię narratorka książki, jedna z bohaterek?. Z ilu części składa się książka?. a) Bosse b) Anna c) Lisa 4.Jak nazywali się bracia Lisy?. wg Mgralikowska.. Połówki migdała znaleźli w swojej kaszy: a) Olle i Lisa b) Bosse i Lisa c) Agda i Oskar 13. .. Utrwalenie najważniejszych świątecznych tradycji w Szwecji-Żegnajcie dzieci z Bullerbyn .. że kto pierwszy dotrze na miejsce - temu będzie się szczęścić przez cały rok.. Ostatni dzień szkoły i przywitanie wakacji.. "Dzieci z Bullerbyn" to lektura sugerowana dla klasy 3.. "Dzieci z Bullerbyn" czytane są z przyjemnością przez kolejne pokolenia.. Dziewczynka opisuje braci - Lassego i Bossego.. Kształtowanie umiej ętno ści pisania listu.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Dzieci z Bullerbyn, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Bardziej szczegółowo Ile zagród znajdowało się w Bullerbyn?W Bullerbyn Gwiazdkę rozpoczyna się od: a) ubierania choinki b) pieczenia pierników c) rozdawania prezentów 12.. W Zagrodzie Środkowej żyli Lisa, Lasse i Bosse, w Zagrodzie Północnej Britta i Anna, a w Zagrodzie Południowej Olle.. 1.Po czym można zauważyć, .CZĘŚĆ I.. Warszawa.. 1) Kto jest autorem książki "Dzieci z Bullerbyn"?. Plewienie rzepy.. a. pięć b. trzy c. siedema) mała, duża i średnia b) północna, środkowa i południowa c) zachodnia, centralna, wschodnia.. W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. Bullerbyn znajduje się w: Szwecji.. Zabawa w wysyłanie listów.. Pierwowzorem Bullerbyn jest osada .I.. a) Astrid Lindgren b) Lucy Montgomery c) Małgorzata Musierowicz 2.. Utrwalenie lektury "Dzieci z Bullerbyn".. Polski.. Opowiada przygody małych dzieci przeżywających swoje dzieciństwo w małej wiosce Bullerbyn..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt