Przekształć w zeszycie poniższe zdania w równoważniki zdań

Pobierz

Proszę przekształcić zdania zgodnie z podanym przykładem.. Padanie deszczu.. Autobus się spóźnia.. c) Bilet do Warszawy.. Pogoda wspaniała.. Żartobliwe przedstawienie rzeczywistości.. NIE będzie zadań domowych.. a) Kiedy wracałem z teatru, spotkałem sąsiadkę.. Babciu, czy napijesz się herbaty?. Brainy 1 - unit 7 - dialog Porządkowanie.. Zeszyt ćwiczeń cz. 2Tego podziału wypowiedzeń dokonuje się, biorąc pod uwagę ich treść, a także intencje, czyli zamiary mówiącego.. Boisko całkiem puste.. ĆWICZENIE 2 Jaki cel posiadają podane wypowiedzenia?W podanych niżej zdaniach podkreśl imiesłowowe równoważniki zdania i określ ich typy.. Wykorzystując podane w podpowiedzi informacje gramatyczne, ustal, z jakiego utworu pochodzą poprawione przez ciebie wypowiedzenia z poprzedniego ćwiczenia.. Wokół kałuży spragnione wróble.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Najlepsze rozwiązanie 0 0 diablica16 14.11.2010 (13:11) a) 1.W wypowiedzeniach złożonych najczęściej jako równoważniki zdań występują konstrukcje z imiesłowami.. Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Zabawne postaci i sytuacje.. b) Skończył odrabiać pracę domową i uśmiechnął się z zadowoleniem.. Zapamiętaj!. Pomożecie ?. Park całkiem pusty.. Spóźnienie się autobusu.. Przekształć je w zdania pojedyncze.. Podane zdania złożone przekształć na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania.Zdania i równoważniki zdań z "Panem Tadeuszem" Sortowanie według grup..

Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań.

wg Zielonybalonik.. ( )Podane zdania złożone przekształć na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Rozpoczęcie roku szkolnego pierwszego września.Przekształć podane zdania w wypowiedzenia złożone z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Zeszyt ćwiczeń ''Jutro pójdę w świat'' klasa 6 z.206 str.100Przekształć podane zdania w równoważniki zdań 1.Niedługo rozpoczną się ferie 2 Nadejdzie czas odpoczynku i zabawy.. A.Chcieliśmy pomóc w żniwach i zgłosiliśmy się do sołtysa.. Sortowanie według grup wg ForysiakwPodane równoważniki zdań przekształć z zdania i zpaisz.. Leje deszcz!. Leje deszcz!. Znam ludzi którzy stoją przy bramie.. wg Babaodpolskiego.. Odpowiedź na zadanie z Język polski 5. wg Weronikakam.. a) Kiedy wracałem z teatru, spotkałem sąsiadkę.1.. Przekształć podane równoważniki zdań w zdania.Użyj tylko równoważników zdań.. Ptaki śpiewają od samego rana.. Cel: utrwalam wiadomości o zdaniu i równoważniku zdania.. a) Wracając z teatru spotkałem sąsiadkę.Przekształć równoważniki zdań w zdania.. 2010-10-11 19:29:25; Przekształć równoważniki zdań w zdania: 2011-04-18 18:47:53; przekształć podane zdania .Podane równoważniki zdań przekształć w zdania?. Utwór literacki lub filmowy.. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. Małe grupy.. Zdania i równoważniki zdań klasa 3 Sortowanie według grup.. Klasa 4 Angielski Brainy 1 klasa 4 unit 7.Podane równoważniki zdań przekształć w zdania Koło fortuny..

Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań.12.

2012-03-22 18:22:12; Równoważniki zdań przekształć na zdania.. Pomocy!. 2009-09-30 18:19:45; Przekszałć równoważniki zdań na zdania.. e) Siedzi.. Niedługo rozpoczną się ferie.. d) Pies szczeka.. Nie nadużywaj słowa 'jest'' 2011-03-14 17:47:00; Równoważniki zdań przekształć na zdania.. Nwm czy db ale ja tak miałamPrzekształć wypowiedzi, tak aby zastąpić podkreślone przymiotniki przysłówkami.. Pojawienie się wielu różnych niepowiązanych ze sobą wydarzeń.Losowe karty.. wg Agnieszkabutkie.. 6A w ogródkach już kwitną przebiśniegi i krokusy.. Pojawiły się nawet biedronki.. Autobus się spóźnia Reklama Odpowiedź 3.7 /5 18 Nieznajomabejbi Napicie się herbaty.. a) "Uczepiwszy falbaną o czyjeś kolana, Pośliznęła się nieco i w tym roztargnieniu Na Pana Tadeusza wsparła się ramieniu.. Zapisy do szkoły językowej od marca.. Następnie zredaguj notatkę na temat komedii.. 2013-04-18 18:44:22; Przekształć podane zdania pojedyncze w równoważniki zdań.. Zdanie (pojedyncze, złożone) i równoważnik zdania Sortowanie według grup.. Napisz je 2014-04-08 21:10:13; Przekształć zdania pojedyncze w równoważniki zdań.. Głowa mnie rozbolała bo byłem przemęczony.. B.Stałem nad brzegiem wzburzonego morza i podziwiałem potęgę tego żywiołu.Temat: Zdanie i równoważnik zdania..

Przekształć równoważniki zdania w zdania.

Odkryj karty wg Ewawod7 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Przekształć równoważniki zdań w zdania.. Zapisz je tutaj lub w zeszycie.. wg Babaodpolskiego.. Losowe karty wg Natmich Klasa 6 Polski Równoważniki zdań Zamień zdania na równoważniki i odwrotnie.. Klasa 4 Polski gramatyka.. Wydarzenia zakończone happy endem.. Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań.. Następnie przekształć równoważ-niki zdań w zdania.. Podane zdania złożone uzupełnij przecinkami.. Losowe karty wg Natmich Klasa 6 Polski Podane równoważniki zdań przekształć w zdania Koło fortuny wg Weronikakam Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski Przykładowe rozwiązanie: Odpowiedź na zadanie z Między nami 5.. Materiały: Zeszyt.. Deszcz.. Podane zdania złożone przekształć na wypowiedzenia z imiesłowowym równoważnikiem zdania.. Nowe meble zauważyliśmy kiedy weszliśmy do domu.Przekształć równoważniki zdań, oznaczone w poprzednim ćwiczeniu, w zdania pojedyncze.. Na łąkach rechoczą żaby.. Klasa 4 Angielski Brainy 4. c) Zwierzęta przeczuwały nadchodzącą burzę i schowały się w swoich kryjówkach.. Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań.. 2010-10-05 17:41:16; Przekształć równoważniki zdań w .1.. Nie naduzywaj słowa jest.. W każdym wypowiedzeniu zastosuj inny czasownik.. Opis lekcji: na tej lekcji będziemy kontynuowali ćwiczenia z zakresu umiejętności odróżniania zdania od równoważnika zdania oraz przekształcania zdania w równoważnik zdania i odwrotnie..

Polski Gimnazjum rozwiązane Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań .

"Język Polski PAN REN zapytał (a) 14.03.2011 o 17:47 Podane równoważniki zdań przekształć z zdania i zpaisz.. 2012-09-28 15:32:25; Przekształć zdania .Podane równoważniki zdań przekształć w zdania?. 40 Zamień podane równoważniki zdań na zdania.. Rozróżniamy więc dwa typy wypowiedzeń: ZDANIA I ICH RÓWNOWAŻNIKI.. prosze szybko dam naj Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.. Babciu, czy napijesz.Jeżeli w zdaniu jest błąd, proszę napisać zdanie poprawnie.. Zniżki dla dzieci i młodzieży.. Bogactwo barw i dźwięków zachwyca!. wg Weronikakam.. Kiedy ślub?. Zimno.. Kwiaty kwitną.. Nauka o języku cz. 1Zarówno zdania, jak i równoważniki zdań nazywamy wypowiedzeniami.. Pamiętaj o zachowaniu poprawnego szyku utworzonych zdań.. -> Nareszcie nastała wiosna.. 1.Zapisz 5 równowaznikow zdańi i przekształc je w zdania.Przekształć równoważniki zdań na zdania o tej samej treści.. Dziecko śpi.. Przejdź do ćwiczenia.. Uporządkuj zdania: Brainy 4, Unit 4, lesson 2 Porządkowanie.. • zdania oznajmujące - wyrażają sądy i opinie, może się to odbywać na dwa sposoby: - twierdzący; Rok szkolny rozpoczyna się pierwszego września.. Zdania współrzędnie złożone-łączniki zdań Połącz w pary.. Zdania i równoważniki zdań z "Panem Tadeuszem" Sortowanie według grup.. Babciu, czy napijesz się herbaty?. Późno.. Pogodny nastrój.. Napij się herbaty!. Prawdziwy wiosenny koncert!. Podane równoważniki zdań przekształć w zdania Koło fortuny.. Przebieg lekcji: 1. wg Anetabylicka21.Równoważniki zdań Zamień zdania na równoważniki i odwrotnie.. Przekształć podane zdania na równoważniki zdań.Równoważnik zdania - wyraz lub ciąg wyrazowy formalnie nietworzący zdania (ponieważ nie zawiera orzeczenia), oddający jednak tę samą treść co zdanie.Przekształć poniższe zdania w równoważniki zdań.. Nie nadużywaj słowa 'jest'' Upalne popołudnie.. Na podwórku cisza.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Klasa 6 Polski.. Samochód jedzie.. Babciu , czy napijesz się herbaty ?. Wykonaj zadanie nr 2 z podręcznika na stronie 282.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Uzupełnij podane zdania tak, by powstały zdania rozwinięte.. -> Niedługo ferie.. 2009-09-30 18:19:45; Podane równoważniki przekształć w zdania i zapisz.. UWAGA!. Przykładowe rozwiązanie:Nareszcie wiosna.. Pochodzenie terminu z języka greckiego.. ĆWICZENIE 1 Podane równoważniki zdań przekształć w zdania i zapisz.. W cieniu drzewa dwa bezpańskie psy.. 2010-05-02 12:33:40; Równoważniki zdania przekształć na zdania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt