Quiz wiedzy o polsce onet

Pobierz

7,572 rozwiązania.. 5 dni temu.. Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, ten quiz będzie dla ciebie czystą formalnością!Onet: codzienne źródło informacji milionów Polaków - wiadomości z kraju i ze świata 24/7, pogoda, sport, biznes, moto, rozrywka.. 16 20 23 5.Quiz o Polsce.. Na początek coś łatwego.. W którym roku był Chrzest Polski?. mazowieckie opolskie zachodniopomorskie 4.. 1) Symbole Narodowe to: a) konstytucja i legendy narodowe b) uroczyste pieśni i własny język c) stolica państwa i własne wojsko d) flaga państwowa, godło, hymn państwowy 2) Hymn Rzeczypospolitej Polskiej to: a) Rota b) Mazurek Dąbrowskiego c) Marsz Polonia d) Pierwsza Brygada e) Bogurodzica 3) Barwy .W Wielkopolsce 15.. Ile tak naprawdę wiesz o swoim kraju?. Czy Henryk Walezy był pierwszym królem elekcyjnym?. Teraz sprawdźmy, ile pamiętasz z historii.. Płock Gorzów Wielkopolski Bielsko-Biała 3.1 grosz mniej niż 1 grosz więcej niż 1 grosz W którym kraju obchodzony 8 czerwca "Dzień Polaka" jest świętem narodowym?. Najdłuższą rzeką przepływającą przez Polskę jest.. Wisła Odra Warta 2.. 5 11 16 Gdzie znajduje się geometryczny środek Polski?1.. Ucz się z nami!. Widoczny na zdjęciu strój ludowy jest charakterystyczny dla.. W te mity wierzą miliony ludzi!Quiz o Polsce (25 pytań) - Test.. Które z poniższych miast nie posiada statusu uzdrowiska?. Nieoczywiste miejsca na Kaszubach, o których niewielu wie8..

20 pytań z wiedzy ogólnej!

Ile punktów zdobędziesz?. Sprawdź się!. Które z poniższych miast nie było stolicą Polski?. Życzymy powodzenia!. Jak swoja przygodę z TVP zaczynała Elżbieta Jaworowicz?. Zmierz się z quizem!. "Sprawa dla reportera" cieszy się zainteresowaniem widzów już od blisko 40 lat.. Najwyższe wzniesienie Polski to.. Giewont Rysy Kasprowy Wierch 4.. Sprawdź się!. Ile parków narodowych utworzono na terenie naszego kraju?. Miłośnicy Toskanii odnajdą się na Mazurach, miłośnicy zwiedzania miast w Zamościu i Toruniu, a ci, którzy stawiają na ruch, mogą śmiało ruszyć w .Co wiesz o polskich królach?. Część jest bardzo łatwa, ale część (drugie na pewno) może sprawić ci trudności.. Ułożyliśmy 20 zdań, które sprawdzą Waszą wiedzę z przeróżnych dziedzin — od historii, przez kulturę, po biologię, czy geografię.. Informacja.. Wiadomości Świat miesiąc temu Bardzo trudny quiz z wiedzy ogólnej!Rekordowe, polskie obiekty - quiz - Podróże Alan zdążył krzyknąć dziewczynie, żeby uciekała.. Na początek coś łatwego.. Foto: Piotr Andrzejczak / MW Media.. Gwiazdy w mediach społecznościowych publikują zdjęcia swoich rodzicieli i dziękują im za poświęcenie, jakie włożyli .Pierwszy tom już jesienią.. W tym quizie pytamy was o pierwsze słowa 20 polskich hitów..

Quiz - Quiz wiedzy o drogach w Polsce.

20,536 rozwiązań .Sprawdź swoją wiedzę!. Prokuratura bada, czy popełnił przestępstwoOcenia się, że pierwszym miastem lokowanym w Polsce jest: Złotoryja Bochnia Łęczyca W 1225 roku doszło do jednego z najbardziej brzemiennych w skutki wydarzeń w średniowiecznej historii Polski.. Ile jest w Polsce województw?. Chwilę później go dopadli Ukraina: zadaliśmy potężny cios Kaczyński o następcy "pod każdym względem" Rosja symulowała atak rakietowy na Estonię Szczyt NATO.. W Poniedziałek Wielkanocny w okolicach Wieliczki i Lednicy straszy Siuda-Baba.. Na początek coś łatwego.. w Nowej Zelandii we wschodnich stanach USA w Argentynie nie ma takiego święta Ile polskich miast jest na niechlubnej liście TOP20 najbardziej zanieczyszczonych miast w UE?. Sprawdź, ile wiesz o swoim kraju ‹ wróć 1.. W części #WIEM gośćmi Odety Moro będzie Jan Rapowanie i Mrozu.Zapraszamy na cotygodniowy quiz wiedzy ogólnej.. Sprawdź się!Co wiesz o tenisowych turniejach Wielkiego Szlema?. Wyjście poza .. użytkownik Lion King.. Kraków Gniezno Bydgoszcz 2.. Zostajemy przy geografii.. Trudności już na początku.. o 07.30 są: Slava Melnyk, Julia Wieniawa, Radosław Majdan i Karolina Opolska.. Ciekawe, czy uda wam się przebrnąć przez wszystkie pytania.Poniedziałkowy quiz to świetny pretekst do rozgrzania szarych komórek..

Quiz na czas Ten quiz wiedzy ogólnej nie zajmie Ci nawet 100 sekund!

Dziwiszem.. To też nie powinno sprawić kłopotów.. [QUIZ] W tym quizie macie do wyboru tylko dwie odpowiedzi: "prawda" i "fałsz".. Kto jest na banknocie o nominale 100 zł, co jest większe uncja czy dag, jak medal zdobył Bronisław Malinowski w Montrealu?. Przez tobą 30 pytań z matematyki, geografii, kultury i szeroko pojętego stylu życia.. Quiz wiedzy ogólnej na 15 pytań [QUIZ]Sprawdź się też w innych naszych quizach: Piekielnie trudny quiz z wiedzy ogólnej!. Czy od początku program prowadziła Elżbieta Jaworowicz?Quiz wiedzy ogólnej - przetestuj się - Wiadomości.. "Pytaniem nie jest czy, tylko kiedy" 11:39 Co łączy Swornegacie z majtkami?. - Kobieta Kobieta Najważniejsze PILNE Nadchodzi kolejny lockdown w Europie.. Książę mazowiecki Konrad rozpoczął rokowania z zakonem krzyżackim, w celu walki z sąsiadującymi z Mazowszem od północy pogańskimi Prusami.To prawda czy fałsz?. Coś łatwego na rozgrzewkę.. Albo jak brzmi pierwszy wers w piosence "Taka Warszawa" zespołu Bajm?. Sprawdź, ile wiesz o swoim kraju!. W naszym quizie sprawdzającym wiedzę z geografii, historii, matematyk, języka polskiego czy show-biznesu istnieje kilka podchwytliwych pytań.. Na tę wiadomość czekało wieku fanów J.R.R.. Który władca zakończył wojnę trzynastoletnią?. ‹ wróć 1.. [QUIZ] Iga Świątek nie przestaje zadziwiać, a i Hubert Hurkacz efektownym zwycięstwem w Halle dał sygnał, że przed zbliżającym się Wimbledonem (początek 27 czerwca) i na niego możemy liczyć..

Mamy dla was quiz z wiedzy ogólnej, który nie należy do najłatwiejszych.

Inowrocław Sopot Zamość 4.Quiz o Polsce.. Był to znak złego wychowania Za oblanie kogoś wodą groziło więzienie Bo wtedy w mieście odbywa się Emaus 16.. Które z poniższych województw jest największe?. [QUIZ] Karol Kania 8 cze, 15:23 Kto był pierwszym koronowanym polskim królem?. Robi się trudniej.. Ile mamy w Polsce województw?. z pięcioma z sześcioma z siedmioma 2.. Które z poniższych miast położone jest na zachodzie Polski?. Dzień Ojca świętujemy w Polsce 23 czerwca.. Życzymy powodzenia!. Są dziedziny, w których jesteśmy w światowej czołówce, również takie, gdzie to my jesteśmy czołówką poprzedzająca peleton.. Od jesieni w Polsce publikowana będzie "Historia Śródziemia", dwunastotomowy cykl książek, będący zbiorem tekstów wraz z gruntowną analizą syna pisarza, Christophera.. Wydawnictwo Zysk i S-ka wyda wszystkie dwanaście tomów: co 3 miesiące jeden.Inne Nauki.. Z iloma państwami graniczy (lądowo) Polska?. Jaki numer drogi krajowej uzyska dzisiejsza droga krajowa 8 pomiędzy Walichnowym a Piotrkowem Trybunalskim po oddaniu drogi ekspresowej S8?12:15 Sprawdziliśmy, czy fatalne komentarze o lodach Magdy Gessler są prawdziwe [RELACJA] 12:09 Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce ; 11:46 Morze Śródziemne przygotowuje się na tsunami.. Po ukończeniu quizu zachęcamy do przeglądu pytań, pod którymi, umieściliśmy .. Zdjęcie: Shutterstock Krakowa Kaszub Łowicza 3.. W naszym quizie o Polsce przedstawiamy w formie pytań 10 faktów, z których powinniśmy być dumni.. I bardzo dobrze, bo Polska ma do zaoferowania wcale nie mniej, niż Włochy czy Chorwacja.. Polska zmienia oczekiwania Najwyższe, najdłuższe, najstarsze.. 13 16 49 5.Trudny quiz o Polsce.. Większość z nas zostanie w kraju.. Bądź na bieżąco z Onet!Dziś mamy dla was pytania z różnych dziedzin nauki.. Oto najlepszy trening dla waszego mózgu.. Postanowiliśmy sprawdzić Waszą wiedzę o tenisowych turniejach Wielkiego Szlema.Quiz wiedzy ogólnej dla osób lubiących wyzwania.. Większość osób odpada już na ósmym pytaniu.. "Putin ma diaboliczną władzę" Nagrali zbrodnie rosyjskich żołnierzy Państwowa spółka handluje z Białorusią Czarne chmury nad kard.. Anna Jantar (PAP, fot.Tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle.. Kim jest?Dziś gośćmi Piotra Kędzierskiego w "Onet Rano.". Każdy znajdzie coś, co będzie dla niego idealnym rozwiązaniem.. Na poznańskim rynku można zobaczyć.. krasnale koziołki pomnik Misia Uszatka 3.. Obejmując format "Sprawa dla reportera" Do telewizji trafiła, będąc jeszcze na studiach Jako reżyserka 2.. Dlaczego?. Jeśli na te pytania znasz odpowiedź, o dobry wynik nie powinno być trudno.Co wiesz o polskich królach?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt