Prezentacja o budowie samochodu

Pobierz

Treść.. O samochodach i nie tylko.. 84% Internet, jako źródło informacji.. Niezależnie od modelu czy marki samochodu, klimatyzacja Samochodowa składa się z podstawowych i niezmiennych elementów.. Nabycie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów oraz rozwijanie zainteresowań związanych z wybranym zawodem.. Chłodzenie silników spalinowych 3.. Zapraszamy na stronę!. Przedstawiam wam prezentacje w PowerPoint na temat aut BMW!. Właśnie tak 130 lat temu narodził się samochód.Kolekcja projektów salonów samochodowych to zestaw tanich w budowie oraz utrzymaniu budynków przeznaczonych do prowadzenia salonu samochodowego.. Oprócz wzmocnień stosuje się równolegle strefy kontrolowanego zgniotu.Kiedyś proste, dziś nie Patrząc na to, jak motoryzacja rozwinęła się przez ostatnie kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat - wcale nie można się dziwić temu, że budowa samochodu wydaje się tak skomplikowana.. Dwu- lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp.Pierwszy samochód świata.. Przez odpowiednią konstrukcję zawieszeń wahaczowych można w znacznym stopniu ograniczyć takie niekorzystne zjawiska, jak: nadmierne odciążanie kół tylnych podczas hamowania .W ramach naszego artykuły wyjaśnimy funkcję wszystkich najważniejszych elementów składowych ogumienia..

Załączniki: bmw_prezentacja.ppt.

Podoba się?. WUKAZ TRE ŚCI KSZTAŁCENIA 2.. Silnik Dieslama wiedzę z zakresu ogólnej budowy pojazdu samochodowego, funkcji poszczególnych zespołów ma wiedzę z zakresu rozwiązań konstrukcyjnych i eksploatacyjnych dotyczących bezpieczeństwa pojazdów potrafi rozpoznać poszczególne zespoły pojazdów samochodowych potrafi opisać funkcje poszczególnych zespołów i zbiór ich parametrów eksploatacyjnych rozumie …Z kolei inny konstruktor, Niemiec Carl Benz, zbudował swój trzykołowy automobil w roku 1885 (w 1886 uzyskał patent).. Koła połączone były obręczą, po której chodzący ludzie napędzały maszynę.. Wideo.. Produkowane w 2018 roku samochody mają baterie o pojemnościach od niecałych 30 (Hyundai Ioniq Electric) do około 60 kilowatogodzin (Opel Ampera E .Ten dokument wprawił świat w ruch.. De Dion i G. Bouton zbudowali samochód z mostem tylnym o niezależnie zawieszonych kołach; 1919 zastosowano rozrusznik elektr.. Nowe funkcje programu PowerPoint w Office 365 pozwolą rozwinąć skrzydła i w jak najlepszy sposób przeds.Aug 13, 2020poprzeczne - o osi obrotu równoległej do podłużnej osi symetrii pojazdu; skośne - z osią obrotu o położeniu pośrednim między poprzecznym a wzdłużnym.. i .Budowa sprzęgła samochodowego Sprzęgło w samochodzie składa się z trzech podstawowych elementów.Są nimi: tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła oraz łożysko sprzęgła..

Polecane teksty: 85% Dobre i złe efekty w prezentacjach multimedialnych.

Dokładnie 29 stycznia 1886 roku niemiecki inżynier Carl Benz zgłosił patent "pojazdu z napędem spalinowym".. Wyszukiwarka zawodów .. moja wypłata to około srednio 3200 na reke + premie mechanikowi poniżej 3 tys nie opłaci sie robić bo wiecej na budowie dają a za 1600zł to robi ale praktykant chyba bo mechanik dobry poniżej trujeczki nie zejdzie .Prezentacja.. Poznajmy sposób działania hybryd, jak również rodzaje oraz przykłady zastosowania.samochodowych 724[02].O1.08 Badanie elementów elektrycznych i elektronicznych stosowanych w instalacjach pojazdów samochodowych 724[02].O1.09 Obliczanie i pomiary parametrów obwodów prądu stałego 724[02].O1.10 Obliczanie i pomiary parametrów obwodów prądu przemiennego 724[02].O1.11 Badanie układów elektronicznychPrezentacja O najnowsze ogłoszenia na OLX.pl Metody wyszukiwania informacji w .Prezentacja o samochodach Ogólnie o samochodach Samochód - pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria.. W tym samym roku, niezależnie od Benza, Gottlieb Daimler zbudował swój zmotoryzowany powóz.. Filmy.. 4344 dni od: do końca roku szkolnego.. Amortyzator umiejscowiony przeważnie współosiowo wewnątrz sprężyny, pełni tu funkcję tłumiącą i jest elementem prowadzącym, gdzie jego dolna część przymocowana jest do górnego punktu zwrotnicy.Chcesz, aby prezentacje zaciekawiły każdego w klasie?.

Strona startowa‎ > ‎Budowa samochodu i jego historia.‎ > ‎ Historia samochodów.

Zamiast nich auto elektryczne ma spore baterie i niewielki silnik elektryczny.. Dzięki jego pracy samochód porusza się po drodze.. Idea pojazdu mechanicznego była znana kilkaset lat temu, jednak próby jego zbudowania kończyły się fiaskiem.. Ci z nas, którzy pamiętają tzw. duże Fiaty i Maluchy, patrząc pod współczesną maskę, czują się pewnie zakłopotani.Silnik samochodowy jest sercem każdego samochodu.. poleca 84 % 807 głosów.. Koło zamachowe to element, który łączy układ sprzęgła z silnikiem.. 7 Zobacz .Klimatyzacja samochodowa budowa.. Wszystkie prezentowane projekty architektoniczne i ich graficzne prezentacje, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych podlegają ochronie prawnej.Zasada działania, rodzaje hybryd, przykłady aut.. Mapa witryny.. Chłodzenie pośrednie 4.Przedstawiał pojazd w kształcie olbrzymiego koła o średnicy 6 metrów, na których osiach zamontowane były siedzenia dla pasażerów.. 1 konstrukcji Carla Benza.. Dwu - lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp.Animacja prezentuje rozwój samochodów od początków po dzień dzisiejszy.. To najpopularniejsza hybryda na świecie, która w pewnym sensie zrewolucjonizowała rynek motoryzacyjny..

W budowie pojazdu samochodowego wyróżnić można kilka niezbędnych podzespołów.

CEL OGÓLNY Poznanie jednostek napędowych pojazdów samochodowych oraz zasad ich działania.. Elementy podstawowe Warstwa tekstylno-osnowowa Drutówki Kapa butylowa Wypełniacz Pasek stopowy Guma boku Opasanie stalowe Bieżnik II.. Filtry System filtracji w samochodzie składa się z: Filtra oleju - który zapewnia własności smarne oleju krążącego w silniku.Prezentacja o samochodach Ogólnie o samochodach Samochód - pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria.. Jego główną rolą jest przełożenie napędu z wału korbowego na sprzęgło.Dzięki jej budowie, jeden spójny zespół elementów odpowiada za resorowanie, tłumienie i prowadzenie koła.. Układ hamulcowy, bo o nim mowa połączony jest bezpośrednio z kołami i często wyposażony bywa w dodatkowe elementy bezpieczeństwa jak np. system ABS, czy kontrola trakcji.• W budowie nadwozia samochodowego stosuje się wiele różnych materiałów takich jak stale o różnej twardości (w tym stale borowe) aluminium, tworzywa sztuczne itp. • Integralną częścią kadłuba są jego profile i wzmocnienia.. Przedstawiał drewniany bogato zdobiony pojazd.Ustawa o elektromobilnościi paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 roku Gminy powyżej 100 000 mieszkańców OBOWIĄZEK BUDOWY SIECI OGÓLNODOSTĘPNYCH PUNKTÓW ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH -31.12.2020 Mieszkańcy 1 000 000 Samochody 600 000 Samochody na 1000 os. Mieszkańcy 300 000 Samochody 200 000 Samochody na 1000 .Samochód elektryczny nie ma silnika spalinowego, skrzyni biegów (o tym też niżej) i układu wydechowego.. Budowa opony - podręczna lista: I.. W tych samych latach prace w dziedzinie silników spalinowych oraz pojazdów napędzanych takimi silnikami prowadzili wspólnie Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler.Mechanik samochodowy - z zawodowe.com znajdziesz praktyczne informacje o wybranym zawodzie.. W 1886 roku powstał Patentwagen Nr.. Właśnie te elementy zostały opisane w tym artykule.. Elementy uzupełniające Pasek izolacyjny Pasek o kącie zero stopniPracownia budowy pojazdów samochodowych.. Odpowiednia dbałość o silnik oraz podzespoły gwarantuje poprawną pracę, jak i jego dłuższą żywotności.. Są w tej grupie elementy umożliwiające poruszanie się pojazdu, zespoły umożliwiające zatrzymanie pojazdu, jak i elementy umożliwiające prowadzenie samego pojazdu.. Elementy umożliwiające rozpędzenie pojazdu SilnikBudowa samochodu - układ hamulcowy Ostatnim, niemniej ważnym układem jest ten odpowiedzialny za bezpieczne zatrzymanie się pojazdu.. Auta przyjazne dla środowiska Połączenie napędu benzynowego z elektrycznym pozwala na zmniejszenie wydalania szkodliwych spalin.. Silnik czterosuwowy o cyklu Otta Animacja zaprezentuje działanie typu silnika występującego najczęściej w pojazdach samochodowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt