Test z lektury quo vadis z odpowiedziami pdf

Pobierz

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test z lektury - Quo Vadis!. wos odkrywamy na nowo sprawdziany.pdf.. 18 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Napisz do nas.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-a) pobyt Marka u Aulusa Plaucjusza i jego żony b) pojedynek Ursusa z turem c) orgia u Nerona 4) W którym wieku rozgrywa się akcja utworu?. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Quo Vadis; Nauka: Quo Vadis Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Metody: burza pomysłów, praca z tekstem, dyskusjaQuo vadis ?. 5) Chilon to: a) bohater komiczny b) bohater jednoznacznie negatywny c) główny bohater d) bohater dynamicznyPytania sprawdzające wiedzę z "Lalki" B. Prusa oraz dotyczące biografii i twórczości B.Prusa Karolina Orłowska; Quiz literacki - W kręgu powieści Agnieszki Tyszki Katarzyna Wojtkiewicz; Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna .najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkowki z lektury pt. Krzyzacy..

Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Uczniowie udają, że czytają.. Rozwiązanie.. B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. Dzień 6.. Pobierz.. (0-1)Plik sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie użytkownika pttycakes • Data dodania: 1 kwi 2016lektury najbardziej znane jego ksiazki.. Inne tryby testu.. Skomentuj.. Co chcial uczynic z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedzial sie, ze ten kazal Ususowi zamordowac.. I nie pracuję z dziećmi z deficytami, żeby było jasne.. Test składa się z 28 pytań.. Testy: Lektury szkolne.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. d) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Normalna młodzież.. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Udostępnij.. pytanie 1 z 15.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i LigiiPobierz: quo vadis sprawdzian pdf.pdf.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Zmęczona potyczkami z "Quo vadis" wyjechałam na Kaszuby odpocząć.. Wymien charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powiesci "Quo vadis": A) lagodny ,powolny ,malomowny B) spontaniczny ,ulegly.Download: kartkówka z treści lektury quo vadis.pdf..

Rozwiązanie.Quo vadis - test wiedzy.

P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Od dziecinstwa slynal z bardzo duzej sily.Test sprawdza wiedze z lektury szkolnej Henryka Sienkiewicza pt. Krzyzacy.Szukaj Grupy Zadania Testy Zaloguj się / Załóż konto.. P F Zadanie 2.. 0.0 / 5 (0 głosów) .. 273.gif.. wos 1 gimnazjum operon sprawdziany chomikuj.pdf.Przeczytaj .d) z Afryki.. środki czystości i kosmetyki sprawdzian b.pdf.. Rozwiąż test.. "Quo vadis", "Krzyzacy" oraz "W pustyni i w puszczy" to.. Sprawdź się!. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. Ja udaję, że nie wiem, że oni nie przeczytali.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sama.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Quo vadis Biografia Henryka Sienkiewicza W niewielkiej wsi na Podlasiu, Woli Okrzejskiej, 5 maja 1846 roku o godzinie szóstej wieczorem, przyszedł na świat drugi syn Józefa Sienkiewicza i Stefanii z Cieciszowskich..

!Rozwiąż test z lektury "Quo vadis" 1.

Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligii B) porwanie Ligii, wyjazd Marka do Ancjum, spotkanie chrześcijan w katakumbach C) śmierć malej Augusty, uczta u Nerona, igrzyska w amfiteatrze D) narodziny następcy .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.Szybka powtórka przed egzaminem.. ćwiczenia z pomysłem polski klasa 3 część 1 odpowiedzi.pdf.Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. a) Poppea Sabina b) Ligia Kallina c) Akte 2) Wybierz zestaw postaci historycznych: a) Św. Piotr, Eunice, Kryspus b) Św. Paweł, Neron, Akte c) Petroniusz, Neron, Poppea 3) Ochrzcił Chilona, pochodził z Tarsu: a) Św. Paweł b) Św.Praca z takim tekstem to orka na ugorze.. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.9.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Strona 7 z 28 Zadanie 1..

środki stylistyczne test z odpowiedziami klasa 5.pdf.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem.. Związek z podstawą programową: I 9, 10 III 1,2,3 IV 2 .. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Powtórz przed sprawdzianem.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017. sprawdzian fizyka atomowa.pdf.. c) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. 18 .Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .Test z lektury szkolnej Quo Vadis.. Opis testu.. śmieszne sprawdziany i kartkówki.pdf.. Powiązane z testem.. Kształcenie kompetencji czytelniczych legło w gruzach.. Lektury szkolne.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Bajkowe "Zgadnij kto to" .. Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Które z poniższych zdań jest zgodne z fragmentem Quo vadis Henryka Sienkiewicza?. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Dziecko zostało ochrzczone dwa dni później w kościele parafialnym w Okrzei przez proboszcza Antoniego Gutmana..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt