W jaki sposób felix net i nika dali nauczkę chuliganom

Pobierz

Jak nazywali się główni bohaterowie?. Plan Wydarzeń Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzial.W jaki sposób Felix, Net i Nika zdemaskowali schowek szkolnych chuliganów Marcela i Rubena?. 3.Kogo z rodziny Felixa Net i Nika poznali jako pierwszego?. Ile lat miał Felix?. Felix i Net szukają jej i trafiają na dziwny obiekt, który wygląda jak UFO.. Felix, Net i Nika są inteligentni i chętnie korzystają z różnych źródeł wiedzy.. Taki narrator wypowiada się w 3. osobie.. W powieściowym tygluTest z lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Zbadali go i był on świeży.. Przy okazji .Nika jest sierotą, uznaje Felixa, Neta oraz ich rodziny za bardzo bliskich sobie ludzi.. W powieści nie ma żadnej konkretnej informacji o czasie narracji.. klasa 6 Lektury obowiązkowe.. Spędziła noc w grocie, w sąsiedztwie niedźwiedziu.. SURVEY.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - opracowanie lektury.. zainscenizowali pojawienie się ducha.. Felix jest synem wynalazcy, a Net ma ojca informatyka.. duchy żołnierzy.. Jest on programem AI, kopią Vidoktora żyjącą własnym życiem.. Net jest doskonałym informatykiem.. przyszyli im do kurtek plakietki z napisem "złodziej".. Jako że Felix, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie utworu Rafała Kosika .test z lektury felix, net i nika trudny.. Część 1.. Zebrane pytania i odpowiedzi do zestawu..

W jaki sposób bohaterowie dali nauczkę Marcelowi i Rubenowi?

Dziewczynę znajdują tego samego dnia.. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie i .przyjaźni się z Felixem Polonem i Netem .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie szczegółowe.. Są to jednak przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane .Gatunek literacki: powieść fantastycznonaukowa.. Jaki wynalazek jako pierwszy Felix pokazał swoim przyjaciołom?. Pytanie 1.1) Kto jest autorem powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi"?. Pojawiają się jednak sygnały, na podstawie których da się mniej więcej ten czas określić.. Molech, w mitologii semickiej: bóg .. PROMETEIZM [od Prometeusza, tytana, który wykradł b. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi; Ojciec wolnych ludzi: opowieść o prymasie Wyszyńskim; Felix, net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi.. Felix zaś daje babci Lusi w prezencie pierścionek z jej młodości.. Gang Niewidzialnych Ludzi to.. Wątek główny: próba rozwikłania zagadki Gangu Niewidzialnych Ludzi przez trójkę przyjaciół, wątki poboczne: pojawienie się duchów w szkole, poszukiwanie skarbu, szkolne perypetie głównych bohaterów, relacje rodzinne głównych bohaterów.. na kim chcieli się odegrać przyjaciele?. Podczas klasowej wycieczki w góry dochodzi do zaginięcia Niki..

W jaki sposób złodzieje znikali po każdym napadzie?

Szukaj.. Uczestniczy w świątecznej kolacji, podczas której dostaje od Neta srebrny pierścionek.. Net przypomniał sobie wtedy o Gangu Niewidzialnych Ludzi i zasugerował, że może Morten ich śledzi, poczeka aż odnajdą skarb; wtedy ich sprzątnie i zabierze kosztowności.. Ilość pytań: 9 Rozwiązywany: 9732 razy.. Nika to humanistka, bardzo dużo czyta.Ci sami chcieli zabrać drugie śniadanie Nice i telefon Netowi.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Za sprawą świętego Mikołaja Nika dostaje się do domu Neta.. Kto jest autorem tej książki?. Poruszone problemy: przyjaźń, rodzina .MOLOCH [z hebr.. Wiedza.. Felix i Nika nie skomentowali jego przemyśleń.1.. Dziewczyna ujawnia też swoje ponadnaturalne zdolności.. Jaki problem miała pani Lucynka?. W czym miał pomóc Netowi ten program i jakie kłopoty z tego wynikły?. człekokształtne roboty.. Kim był ojciec Neta?Magiczne wynalazki - zadanie twórcze po lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" to książka, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą.. W taki nietypowy sposób poznali się uczniowie z klasy Ia: Felix, Net i Nika.. a) Henryk Sienkiewicz b) Rene Gosninny c) J. R. R. Tolkien d) Rafał Kosik 2) W jakim mieście toczy się akcja powieści?.

Postanowili dać nauczkę winowajcom.

Gdy zaczyna chorować, nagle zjeżdżają się "krewni", chcący, aby nie pominęła ich w testamencie.. a) w Krakowie b) w Warszawie c) w Gdańsku d) we Wrocławiu e) w Zakopanem f) w Łodzi 3) Który z tytułowych bohaterów nosi nazwisko .. "Felix, Net i Nika" 10 months ago by .. Test składa się z 12 pytań.. W pierwszym tomie Felix, Net i Nika znaleźli skarb, a w nim zaginiony przed 60 laty pierścionek z oczkiem należący do jej rodziny, który Felix wręczył jej jako prezent pod choinkę.. 1) Nika to a) rudowłosa dziewczynka w sandałach b) rudowłosa dziewczynka w martensach c) jasnowłosa dziewczynka w martensach d) siostra Felixa 2) Bohaterowie lektury uczyli się w: a) Gimnazjum prof. Stefana Kuszmińskiego b) Gimnazjum prof. Stefana Kamińskiego c) Liceum prof. Stefana .w laboratorium pana Bieleckiego.. Naszyjnik z pereł; Srebrną puderniczkę; Złoty pierścionek z oczkiem W jaki sposób Felix, Net i Nika dali nauczkę chuliganom?Wciel się w rolę dziennikarza brukowca i napisz serię (4-8) krótkich (1/2 do 1 strony) notatek prasowych informujących o kolejnych działaniach Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Tajemnice Niki.. Napisz list gończy za przywódcą Gangu Niewidzialnych Ludzi.. w Zakopanem.. Skomentuj.. W jaki sposób uhonorowani zostają przez Ministerstwo Spraw Specjalnych Felix, Net i Nika za zasługi dla ojczyzny i świata, dla nauki i bezpieczeństwa międzynarodowego?Jej ojciec zmarł, a ona przez dwa lata trzymała to w tajemnicy, pobierając jego rentę; Miała siostrę bliźniaczkę, z którą czasami wymieniała się na klasówkach Jaki skarb odzyskała po latach babcia Lusia?.

Oceń sposób działania przyjaciół.

W powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" mamy do czynienia z narratorem wszechwiedzącym.. Felix robi zdjęcie tajemniczego obiektu, który znów .Łobuzy dręczą innych uczniów.. Rozdział 7.. Akcja powieści Rafała Kosika rozgrywa się….. Felix pasjonuje się naukami ścisłymi, uwielbia wynalazki.. Mieszka w półtorapokojowym mieszkaniu na trzecim piętrze starej kamienicy na Pradze.. Boże Narodzenie.. zabrali im ubranie na basenie.. Miejsca akcji to….Felix, Net i Nika.. Uczęszcza do Gimnazjum nr 13 im.. PoFelix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa - powieść science fiction dla młodzieży, autorstwa Rafała Kosika.Jest to drugi tom z cyklu Felix, Net i Nika.Wydana w listopadzie 2005 roku przez Powergraph, opowiada o przygodach trójki trzynastolatków podczas wakacji nad morzem.Mieszkają oni w domku wynajmowanym przez Instytut Badań Nadzwyczajnych, w którym pracuje ojciec .O świecie przedstawionym w powieści Rafała Kosika.. Rozplanowali "operację" na 4 etapy: po pierwsze, przygotowanie kwatery dla siebie, po drugie - zlokalizowanie kwatery wroga, po .Q.. 5.Jaki tytuł miała książka którą pani Jola zachęciła swoich uczniów?FELIX,NET I NIKA: jak dobrze znasz lekturę?. pracownicy stołecznego ratusza.. Nastolatki wykorzystują różne wynalazki, by zemścić się na łobuzach.. Jak nazywał się szef gangu niewidzialnych ludzi?. Urodziła się w lipcu lub sierpniu 1992 w Warszawie.. Oto np. babcia jednego z bohaterów, sanitariuszka z czasów powstania warszawskiego.Nika zwróciła uwagę, że pod stołem leżał niedopałek papierosa.. W końcu Nika odkrywa kryjówkę Marcela i Rubena, a uczniowie odzyskują skradzione przedmioty.. Pl. Wyjawia on, że chce z pomocą księgi stworzyć idealny latalerz i zawładnąć światem.. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" - test 2.. Anna Dąbrowska.. Spotkali się w domu Felixa.. Nika wyznaje chłopcom, że jest sierotą i mieszka sama.. Poleca: 95/100 % użytkowników, liczba głosów: 19662.. Oto Quiz dotyczący różnych rzeczy z książek o nazwie Felix, Net i Nika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt