Konflikt na bliskim wschodzie quiz

Pobierz

Instrukcje Przeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. Część 1. brawo!. kartkówka.. Krzysztof Omelaniuk.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Konflikt na Bliskim Wschodzie.. test > Konflikty na Bliskim Wschodzie.. Powstanie państwa Izrael, wojna sześciodniowa, wojna Jom Kippur, konflikt w .Start studying Konflikt na Bliskim Wschodzie - Gazeta Wyborcza.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Dowiesz się z niego jak powstał Izrael ora.Stanowisko polskiego rządu jest takie, żeby kwestie związane z polityką na Bliskim Wschodzie łagodzić; zależy nam, żeby nie eskalować tego konfliktu - powiedział rzecznik rządu Piotr .. Wczoraj i dziś, wyd.. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: 262 razy.. 6 października 1973.. Konflikt na Bliskim Wschodzie.. Jeśli chcesz, aby Twoje wyniki się zapisały, zaloguj się.. Rozpad systemu kolonialnego.. Idea syjonizmu głosiła answer choices powołanie żydowskiego państwa w Europie Zachodniej.. - Historia - Unit 1 Człowiek Wiek Repetytorium Person 8 Klasa.. Walka o ustrój i granice Polski .. Zimna wojna i wyścig zbrojeń .. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".EXTREME ADJECTIVES - Zamach majowy- test - Unit 5 Uzupełnij wypowiedź podanymi wyrazami (praca)..

Kryzys Sueski był konfliktem pomiędzy.

293 - 299Blok wschodni w latach 60. i 70.. Część 2.. Świat po II wojnie światowej.. Droga ku wspólnej Europie.. Jesteś niezalogowany.. 5 czerwca 1967.. Europa po II wojnie światowej i początki Unii Europejskiej.Sytuacja na Blikskim Wschodzie po II wojnie światowej.. Wojna Izraelsko-Arabska nazywana jest Jom Kippur.. Sytuacja na Bliskim Wschodzie po II wojnie światowej.. Konflikty na Bliskim WschodzieKonflikty na Bliskim Wschodziestr.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Klasa 8 Liceum Technikum Geografia Historia .Po 1945 roku na obszarze Bliskiego Wschodu doszło kilkakrotnie do wojen lub sytuacji konfliktowych.. brawo!. Początek zimnej wojny.. Część 1.. Sprawdzian z rozdziału 3 historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Konflikty na Bliskim Wschodzie Rysunek z opisami.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Test z historii.. 287 - 292Konflikty na Bliskim WschodzieTESTSTRESZCZENIE 5.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Początków sporu należy dopatrywać się w wydarzeniach z końca XIX wieku.. : wojna koreańska: Korea Północna zaatakowała Koreę Południową, którą wsparły ONZ i USA.. kryzys kubański.. Powojenne urządzanie świata.. Zimna wojna, żelazna kurtyna, rozpad systemu kolonialnego, konflikt na bliskim wschodzie, wspólna Europa..

Quiz z działu konflikt-na-bliskim-wschodzie czeka na Ciebie!Test: Konflikt na Bliskim Wschodzie.

Blok wschodni w latach 60. i 70Blok wschodni w latach 60. i 70.str.. Początek zimnej wojny.. przywódcą Egiptu, który dokonał nacjonalizacji Kanału Sueskiego.. Wchodzisz do wersji demo quizu.. W okresie wojen arabsko - izraelskich USA poparły answer choices Izrael Egipt Syrię JordanięKONFLIKT NA BLISKIM WSCHODZIE DRAFT.. Państwa bloku wschodniego.. Ważne pojęcia: Powstanie państwa Izrael - ruch syjonistyczny od XIX w. dążył do utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie; w 1917 r. minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Arthur Balfour ogłosił deklarację .Test z historii.. W 1897 roku w Bazylei z inicjatywy2 days ago2 days agoPolacy na frontach II wojny światowej.. Skutki II wojny światowej i nowy układ sił na świecie.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Świat po II wojnie światowej.. Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. przywódcą Organizacji Wyzwolenia Palestyny Question 9 60 seconds Q.. Regulamin Polityka .1) jak nazywamy obszar na którym toczy się najwięcej kofliktów arabów z żydami a) palestyna b) jordania c) persja d) afganistan 2) czy głównym skutkiem konfliktów na bliskim wschodzie jest kałczuk a) nie b) tak 3) na jakim kontynencie rozgrywa się dramat blisko-wschodni a) europa b) azja c) ameryka północna d) australia i oceania 4) jakie są …Konflikt na Bliskim Wschodzie..

Zimna wojna, żelazna kurtyna, rozpad systemu kolonialnego, konflikt na bliskim wschodzie, wspólna Europa.

Daleki Wschód po II wojnie światowej.. SUPER DRAFT.Konflikty zimnej wojny + Konflikt na Bliskim Wschodzie .. Spell.. 6.Klasa 8, dział 3 - Świat po II Wojnie Światowej.. Część 1. wodzem Palestyńczyków w okresie wojny o niepodległość Izraela.. brawo!. Wielką Brytanią, Francją , Izraelem a Egiptem.. Konflikt na Bliskim Wschodzie.. Pomoc tel.. Gorzkaoliwka.. Konflikt na Bliskim Wschodzie.. Początki .Rozdział III.. Wiek XX Pytanie 1 /10 Przerwij test Państwo Izrael istniało w starożytności, a po jego upadku Żydzi żyli w rozproszeniu, czyli diasporze.. Powstanie państwa Izrael, wojna sześciodniowa, wojna Jom Kippur, konflikt w Palestynie i rewolucja muzułmańska w Iranie.. Konflikt na Bliskim Wschodzie DRAFT.. Zimna wojna.. Nowa EraPatronite: na troszkę dłuższy filmik niż zwykle, ale za to interesujący, o konfliktach w krajach Bliksiego Wschodu.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Konflikt na Bliskim Wschodzie.. Powstanie państwa Izrael, wojna sześciodniowa, wojna Jom Kippur, konflikt w Palestynie i rewolucja muzułmańska w Iranie.. Jeśli chcesz zobaczyć wersję demo .Test Konflikty na Bliskim Wschodzie - podręcznik Poznać przeszłość.. Dalej.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 8 szkoły podstawowej.. Ilość pytań: 30 Rozwiązywany: 3399 razy..

Największym problemem, nierozwiązanym do dnia dzisiejszego, pozostaje konflikt arabsko‑żydowski.

ponieważ rozpoczęła się od ataku na miasto o takiej nazwie.Konflikt na Bliskim Wschodzie.. Wojna sześciodniowa rozpoczęła się..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt